Karolina Chojnacka

Porsche 911 nie uniknie elektryfikacji… hybryda już nadjeżdża?

„Już pracujemy nad tą koncepcją”.

Wyjaśniając sprawę raz na zawsze, Porsche oficjalnie poinformowało, że 911 nie dołączy do stale rosnącej gamy samochodów elektrycznych. Przynajmniej nie nastąpi to w latach 20. XXI wieku. Model nie uniknie jednak elektryfikacji, a w najbliższych latach zyska system hybrydowy.

{{ gallery(3225) }}

Przeczytaj też: Zobacz, jak nowe Porsche 911 GT3 pokonuje północną pętlę Nürburgringu

Pogłoski o tym, że 911 zostanie w 100% zelektryfikowane, krążyły w Internecie od wielu lat, a w ostatnim czasie znacznie się nasiliły. Jeden z amerykańskich portali motoryzacyjnych postanowił więc wyjaśnić sprawę prosto u źródła. Dyrektor generalny Porsche, Oliver Blume, powiedział:

911 to nasza ikona i będziemy nadal budować ją z silnikami spalinowymi, to jest oczywiste.

Koncepcja 911 nie pozwala na w pełni elektryczny samochód, ponieważ ma silnik z tyłu, a dodatkowe obciążenie tyłu akumulatorem uniemożliwiłoby prowadzenie samochodu. W tej dekadzie to oczywiste: 911 będzie samochodem z silnikiem spalinowym.

A co wydarzy się w latach 30. XXI wieku? Jest jeszcze za wcześnie, by cokolwiek powiedzieć, ale Blume potwierdził, że inżynierowie Porsche już wiedzą, jak zelektryfikować 911:

Będziemy myśleć o elektryfikacji, podobnie jak o bardzo sportowej hybrydyzacji 911. Być może w następnej gamie modeli. Pracujemy już nad tą koncepcją.

Przeczytaj też: Zbuduj kultowe Porsche 911! To tylko 1458 elementów

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze