Zbuduj kultowe Porsche 911! To tylko 1458 elementów

29 stycznia 2021
16
Entuzjaści Porsche i Lego mogą zbudować Targę lub Turbo.

Ceny Porsche 911 opuściły stratosferę lata temu, ale dla entuzjastów tego modelu Lego ma znacznie tańszą alternatywę, która nie zajmie miejsca (ani nie wycieknie z niej olej) w garażu. Najnowszy zestaw samochodowych klocków pozwala entuzjastom zbudować 911 Targa lub 911 Turbo.

Podczas gdy niektóre zestawy samochodowe Lego są odpowiednie do zabawy dla dzieci, ten zestaw jest  tylko dla poważnych kolekcjonerów, którzy mają co najmniej 18 lat. Składa się dokładnie z 1458 elementów.

Przeczytaj też: Porsche 911 GT3 RS z klocków Lego

Oba modele są bardzo szczegółowe i ich proporcje są oszałamiająco dokładne, biorąc pod uwagę, że są wykonane z klocków. Targa ma zakrzywioną tylną szybę i zdejmowany panel dachowy, podczas gdy Turbo ma szerszą tylną część i tylny spojler. Całości dopełniają otwierane panele nadwozia i repliki słynnych felg aluminiowych Fuchs.

Sportowe fotele wykończone w kolorze brązowym ze wstawkami w kolorze nugatu oraz pełna tablica przyrządów to jedne z najważniejszych elementów kabiny. Lego zwraca uwagę, że kierownica jest sprawna, a przednie siedzenia przechylają się do przodu. Otwórz maskę, a zobaczysz chłodzony powietrzem sześciocylindrowy silnik z takim samym, powiększonym wentylatorem chłodzącym, jak w prawdziwym samochodzie.

Przeczytaj też: Porsche, Ferrari i Mclaren w wersji Lego - Lego Speed Champions

Ceny zestawu Lego Porsche 911 zaczynają się od 149,99 dolarów, czyli ponad 500 złotych. Ale jak za Porsche 911 to bardzo mało. Dom aukcyjny RM Sotheby's sprzedał wspaniały, czarno-czarny 911 Turbo z 1978 roku za 123 200 dolarów.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!