Karolina Chojnacka

Pomnik „instrybutora” w Rymaniu. Nietypowa atrakcja turystyczna będzie promować miejscowość

Wszystko zaczęło się w nocy z 27 na 28 lutego. Instrybutor stał się wtedy hitem Internetu. Teraz to już prawdziwa legenda, która, wszystko na to wskazuje, doczeka się własnego pomnika. I być może obniży ceny paliw.

O Rymaniu zrobiło się wyjątkowo głośno pod koniec lutego, gdy do sieci trafiło nagranie z dość spektakularnej i kompromitującej policję interwencji na stacji paliw. Dwóch policjantów chciało zatrzymać kierującą BMW, która w momencie rozpoczęcia nagrania już uszkodziła drzwi wejściowe do budynku stacji. Kobieta prawdopodobnie zatrzasnęła się w aucie, a policjanci nie mieli pomysłu, jak uniemożliwić jej dalszą jazdę. Dokładniej pisałyśmy o tym tutaj:

Zniszczyła autem stację benzynową, a policjanci nie wiedzieli co robić! Kolejna kompromitacja?

Na kultowym nagraniu padły wtedy słowa:

K****, w instrybutor tylko nie strzel. Tylko nie w instrybutor!

I tak narodziła się legenda.

Wójt Rymania, Mirosław Terlecki, postanowił wykorzystać nagłą popularność nagrania. W rozmowie z dziennikarzami polsatnews.pl zapowiedział budowę pomnika „instrybutora”, który ma stać się atrakcją turystyczną i promować miejscowość:

W przyszłym tygodniu jestem umówiony na rozmowy w związku z budową pomnika. Najprawdopodobniej będzie to atrapa dystrybutora. Chcemy wykorzystać zainteresowanie naszą miejscowością i zaprosić w nasze okolice turystów.

W rozmowie z reporterką radia RMF FM wójt dodatkowo zapowiedział, że „walczy” o niższe ceny paliw na słynnej stacji benzynowej:

Walczę o to, by ceny paliw były u nas tańsze niż na innych stacjach, to by była największa forma promocji, którą można by było wykorzystać. W całej Polsce są dystrybutory, a w Rymaniu jest instrybutor, więc warto, aby na tym instrybutorze były najniższe ceny.

Pomnik „instrybutora” w Rymaniu

To jednak nie koniec pomysłów wójta Rymania. Mirosław Terlecki planuje zorganizować turniej strzelecki z wyjątkową nagrodą dla zwycięzcy:

Zorganizujemy turniej strzelecki o puchar wójta dla całego powiatu. Główną nagrodą będzie złoty „instrybutor”. Starosta przyjął do z zadowoleniem jako ciekawą formę promocji.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze