Policjant też człowiek, czyli seria wykroczeń w wykonaniu kierowców radiowozów

Policjant też człowiek, czyli seria wykroczeń w wykonaniu kierowców radiowozów

13 października 2020
1
Nikt z nas nie jest święty i każdemu zdarzyło się popełnić jakieś wykroczenia drogowe. Wiele osób zgodzi się jednak, że taka wyrozumiałość wobec policjantów nie jest zasadna. Skoro oni potrafią karać nas za najdrobniejsze przewiny, to sami powinni świecić przykładem, prawda?

Prawda, ale rzeczywistość, jak to zwykle bywa, różni się znacząco od naszych oczekiwań. Na dowód tego macie poniższą kompilację - ponad 10 minut wykroczeń popełnianych przez kierowców oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów, a kilka także w wykonaniu straży miejskiej.

Policja próbowała zmusić kierowcę do popełnienia wykroczenia?

Zobaczycie wymuszenia pierwszeństwa, przejazdy na czerwonym świetle, jazdę na wprost lub skręcanie z niewłaściwego pasa, przekroczenia prędkości (pewien kierowca sam jechał 110 km/h przez wieś, żeby tylko pokazać, że tyle też jedzie radiowóz), blokowanie lewego pasa, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i wiele innych.

Policja chciała wymusić mandat od kierowcy?

Aby oddać sprawiedliwość, trzeba dodać, że nie wszystkie pokazane sytuacje to wykroczenia. Na przykład żywiołową reakcję nagrywających wywołało wyprzedzanie prawym pasem przez nieoznakowany radiowóz. Nie chcemy psuć zabawy, ale taki manewr jest dozwolony. Inny kierowca z kamerą zauważył radiowóz straży miejskiej, jadący chodnikiem i zjeżdżający z niego na ulicę. Z pewnością strażnicy miejscy wjechali na chodnik z cwaniactwa, a nie dlatego, że wymagała tego przeprowadzana interwencja.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!