Ewa Kania

Policjanci znaleźli w tirze podejrzaną konstrukcję. Szybko okazało się, jakie było jej prawdziwe przeznaczenie

Nie ma co ukrywać, że przestępcy potrafią być bardzo pomysłowi i sprytnie ukrywać swoje nielegalne działania. Na szczęście policja też wykazuje się kreatywnym myśleniem.

Funkcjonariusze z Kielc oraz pomorskiej KAS ustalili, że w najbliższym czasie na teren województwa świętokrzyskiego może trafić duża ilość narkotyków. Dotarli też do bardziej szczegółowych informacji, na podstawie których zatrzymali tira, kierowanego 42-latka.

Kierowca pod wpływem narkotyków przefrunął przez skrzyżowanie i zniszczył sygnalizację świetlną

Wewnątrz naczepy przewożona była kilkutonowa metalowa konstrukcja, która została przywieziona z terenu Hiszpanii. Policjanci podejrzewali, że właśnie w niej, mogą znajdować się narkotyki. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej potwierdzili, że wewnątrz konstrukcji znajdują się podejrzane pakunki (nie podano w jaki sposób to stwierdzono). Dokonali więc odwiertu, a następnie przy pomocy odpowiedniego sprzętu, pobrali próbkę z jednej z paczek. Ta z kolei została poddana badaniu narkotykowym testerem. Po chwili okazało się, że w środku ukryta jest „najprawdopodobniej marihuana”. Wówczas do akcji wkroczyli strażacy, którzy rozcięli poszycie metalowej konstrukcji. Wewnątrz znaleziono ponad 206 kilogramów marihuany i blisko 18 kilogramów haszyszu.

Tak skończył kierowca pod wpływem narkotyków, który chciał uciec policji

Narkotyki trafiły do kryminalistycznego laboratorium, a zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu. Następnego dnia 42-latek usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przywozu znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu minimum 3 lata więzienia. Wczoraj Sąd Rejonowy w Kielcach zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca województwa pomorskiego na okres 3 miesięcy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze