Quantcast
Daria Mikólska

Policjanci na motocyklach wyruszyli na łowy

Policjanci na motocyklach pojawili się już w ostatni weekend na wielu polskich drogach. Będą pilnować bezpieczeństwa i kontrolować kierowców.

Coraz cieplejsza pogoda i sprzyjające warunki sprawiły, że na drogach pojawiły się jednoślady. Tym samym policjanci na motocyklach będą częściej patrolować ulice.

Policjanci na motocyklach z Rybnika już w ostatni weekend rozpoczęli patrole. Będą pilnować bezpieczeństwa na drogach, a także kontrolować kierowców – nie tylko tych na jednośladach.

Zobacz: Setki mandatów w jeden dzień. Kierowcy wciąż lubią wcisnąć gaz do dechy

Policjanci na motocyklach będą w stanie dużo szybciej dotrzeć na miejsce wypadku lub kolizji. Z drugiej strony trzeba się również spodziewać, że będą kontrolować prędkość na różnych odcinkach dróg.

Policjanci na motocyklach
Policjanci na motocyklach (fot. KMP Rybnik)

Z okazji rozpoczęcia sezonu motocyklowego policja przypomina kierowcom, aby dbać o wspólne bezpieczeństwo. Szczególnie na początku sezonu, gdy kierowcy samochodów muszą się przyzwyczaić na nowo do obecności jednośladów.

Z drugiej strony motocykliści muszą pamiętać, że asfalt o tej porze roku może być zdradliwy – szczególnie za sprawą zalegającego piasku. Niższa temperatura powietrza i nawierzchni przekłada się również na gorszą przyczepność opon.

Kaskadowe kontrole prędkości

Policja przypomina motocyklistom o zasadach bezpiecznej jazdy, a kierowcom samochodów sugeruje dużo częściej spoglądać w lusterka.

Zobacz: Punkty karne: okres przedawnienia niezgodny z Konstytucją?

Funkcjonariusze zwracają uwagę na kwestię jazdy na motocyklu bez uprawnień. Od początku tego roku zmieniły się przepisy i taryfikator mandatów. A takie wykroczenie grozi teraz grzywna w wysokości od 1,5 tys. do 30 tys. złotych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze