Ewa Kania

Policjanci chcieli wrobić kierowcę w zdjęcie z fotoradaru?

Oto nagranie z bardzo dziwnej sytuacji z oznakowanym radiowozem w roli głównej. Wzbudziła ona spore obawy w autorze nagrania, że został wrobiony przez funkcjonariuszy.

Poniższe nagranie jest naprawdę bardzo dziwne. Jego autor jedzie lewym pasem przez Most Poniatowskiego w Warszawie, a obok niego porusza się oznakowany radiowóz. Nagle policjant przyspiesza, jakby nie wiedział, że od jakiegoś czasu na moście tym jest kilka fotoradarów i nagle hamuje, niczym w odruchu paniki. Ale fotoradar zadziałał.

Policjant z premedytacją wymusił mandat na kierowcy? Czy tylko jest niekompetentny?

Autor nagrania zastanawia się, czy nie była to próba wrobienia go w mandat z fotoradaru. Spekuluje, że może to „zemsta” policjantów za to, że jechał „1 km/h szybciej od nich”. Pyta czy to wideo będzie mogło stanowić dowód w sądzie.

Policjanci uszkodzili radiowóz i próbowali wrobić w to przypadkowego kierowcę!

A przecież wystarczy zainteresować się, jak działają fotoradary. Szczególnie te, monitorujące osobno każdy z pasów ruchu. Albo zainteresować przepisami, zgodnie z którymi, jeśli na zdjęciu są dwa pojazdy, a radar nie śledzi osobno każdego z pasów ruchu, to zdjęcie jest nieważne.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze