Policja zapowiada zmasowane kontrole na autostradzie i wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości!

To ma być koniec pobłażania dla kierowców, którzy nieustannie przekraczają dozwoloną prędkość. Jak wskazują badania, robią to niemal wszyscy!

Czy to sytuacja, która doprowadzi do precedensu? Dotychczas piraci drogowi mogli obawiać się na autostradach jedynie nieoznakowanych radiowozów. Władze postanowiły jednak objąć szczególnym nadzorem nowobudowany odcinek autostrady A1, powstający od węzła Tuszyn do granicy z województwem śląskim.

Jaka prędkość jest bezpieczna na autostradzie? Według Ministerstwa Sprawiedliwości granica to 280 km/h!

To efekt skarg wykonawców tego odcinka, którzy prace wykonują przy otwartym ruchu pojazdów. Aby zapewnić bezpieczeństwo osobom pracującym na budowie drogi, wprowadzono ograniczenia prędkości, których nikt nie przestrzega. Jak wykazały pomiary, zlecone przez jednego z wykonawców, kierowcy przekraczają prędkość zarówno na niedawno oddanym odcinku o długości 16 km, jak też na wszystkich na których trwają prace budowlane. Przepisy łamie aż 91 proc. kierowców!

Policyjne radiowozy będą miały nowe oznaczenia

Aby rozwiązać ten problem, służby zapowiedziały daleko idące kroki. Po pierwsze prowadzone będą wzmożone kontrole policjantów z grupy Speed, czyli poruszającymi się nieoznakowanymi radiowozami z wideorejestratorami. Po drugie na miejscu pojawiać się będą oznakowane i nieoznakowane pojazdy należące do Inspekcji Transportu Drogowego, które również będą prowadzić pomiary prędkości. Ostatnim i chyba najbardziej skutecznym krokiem, będzie wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości, na odcinku A1 od Tuszyna do Częstochowy.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Ostatnio też , korek był taki ,że musiałem zjechać z „autostrady” . Oczywiście ktoś się rozkwasił do imentu . Ale kogo to interesuje , mnie tak bo często tam jeżdżę . Ostatni widziałem na A4 policję i wiecie też przekraczali tam dozwoloną szybkość , oczywiście nie był włączony ani kogut ani sygnał dźwiękowy , czyli nie byli w akcji , powinni jechać zgodnie z przepisami !

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Ciekawe na A4 pomiar odcinkowy miał być wprowadzony kilka lat temu no i co , ano gów…
Ktoś mi wyjaśni dlaczego tego jeszcze nie ma . Często ilekroć wyjeżdżałem do Wrocławia i jechałem właśnie A4 rzadko nie stałem w korku z powodu wypadku !!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze