Policja nie ma litości dla piratów drogowych. W dwie godziny zabrano prawo jazdy sześciu kierowcom

Policjanci w ciągu dwóch godzin zatrzymali aż sześciu kierowców, którzy zdecydowanie przesadzili z prędkością na drodze. Rekordzista jechał niemal trzykrotnie więcej niż obowiązujący limit.

Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla jazdy z prędkością 140 km/h w terenie zabudowanym, wie to każdy rozsądny kierowca. Jazda z taką prędkością może skończyć się tragicznie, dlatego funkcjonariusze policji nie mają litości dla piratów drogowych.

5 lutego 2022 roku policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego w niecałe dwie godziny zatrzymali aż sześciu (!) kierowców, którzy w terenie zabudowanym lub jego okolicach jechali odpowiednio 104, 109, 116, 127, 133 i 143 km/h.

Każdy z piratów drogowych stracił prawo jazdy na trzy miesiące i dodatkowo został ukarany mandatem. Łączna suma kar to 12 tysięcy złotych.

Sytuacje takie jak opisywana są najlepszym dowodem na potrzebę częstszych kontroli drogowych na drogach niższej kategorii, gdzie mimo niesprzyjającej infrastruktury kierowcy jeżdżą zdecydowanie za szybko, powodując zagrożenie dla siebie i innych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze