Quantcast
Karolina Chojnacka

Policja kupiła nowe radiowozy za prawie 1,5 miliona złotych. Do czego będą służyć?

Trzy nowe radiowozy trafią do komend policji z Białej Podlaskiej i Lublina. Z samochodów będą korzystać policjanci, pracujący miejscach wypadków drogowych.

Nowe radiowozy to doposażony w specjalny sprzęt dostawczy Volkswagen Crafter. Każdy z kupionych przez polską policje samochód kosztuje ponad 460 tysięcy złotych. Dwa specjalne radiowozy zasilą szeregi policji z Lublina, a jeden trafi do komendy w Białej Podlaskiej.

Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego, bo tak brzmi pełna nazwa nowych radiowozów, będą pomagać w służbie policjantom, pracującym na miejscach wypadków drogowych. Każdy z radiowozów jest wyposażony w sprzęt mający być przydatny podczas pracy na miejscu wypadków i kolizji. To między innymi agregat prądotwórczy, laptop, drukarka, skaner czy stały dostęp do Internetu. Policjanci będą też mieć do dyspozycji dodatkowe oświetlenie zewnętrzne, przenośne oznakowanie oraz sprzęt pomiarowy.

Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego
Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego, fot. policja

Rzecznik KWP w Lublinie, kom. Andrzej Fijołek, wylicza:

Pojazd wyposażono w systemy ABS, ESP (elektroniczny system stabilizacji toru jazdy), poduszki powietrzne, nowoczesny układ ogrzewania, klimatyzację, system sygnalizacji uprzywilejowania w ruchu drogowym oparty na technologii LED, zabudowę wnętrza przystosowaną do przewożenia osób wraz z wyposażeniem służbowym.

Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego
Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego, fot. policja

Zakupiony przez polską policję sprzęt był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020 - Projekt „Bezpieczniej na drogach - Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze