Karolina Chojnacka

Policja chce kupić 100 nowych radiowozów. Wymagania dotyczące aut są wyjątkowo precyzyjne

Komenda Główna Policji rozpisała przetarg na zakup 100 nowych radiowozów. Samochody wspomogą funkcjonariuszy w egzekwowaniu nowych przepisów, które wejdą w życie po 1 stycznia 2022 roku.

Jak donosi dziennik.pl, polska policja rozpisała przetarg na zakup 100 nowych radiowozów z wideorejestratorami. Zgodnie z opublikowanymi informacjami, komenda główna zamierza zakupić 100 pojazdów w trzech transzach. Dwie po 46 samochodów z kamerami i jedna obejmująca osiem pojazdów z wideorejestratorami.

Wymagania dotyczące nowych radiowozów są wyjątkowo precyzyjne. Zgodnie ze specyfikacją, samochody muszą być napędzane minimum 4-cylindrowym silnikiem o pojemności 2 l lub więcej i mocy nie mniejszej niż 200 kW. Powinny też być wyposażone w napęd na cztery koła i automatyczną skrzynię biegów.

Co więcej, policja określiła też konkretne osiągi – od 0 do 100 km/h w mniej niż 6 sekund i co najmniej 250 km/h prędkości maksymalnej.

Co ciekawe, w przetargu nie przewidziano miejsca dla pojazdów z alternatywnym napędem. Pod uwagę są brane wyłącznie auta z silnikiem benzynowym, w nadwoziu sedan lub liftback, w stonowanych kolorach, które nie rzucają się w oczy.

Wszystko wskazuje na to, że mowa o pościgowym sprzęcie, który najprawdopodobniej uzupełni zasoby grupy Speed. Przyjmowanie ofert zakończy się w połowie stycznia 2022 roku, a oferent, który wygra przetarg, będzie musiał dostarczyć zamówione pojazdy najpóźniej w grudniu.

Nowe samochody mają wspomóc polskich funkcjonariuszy w egzekwowaniu nowych przepisów, które wejdą w życie po 1 stycznia 2022 roku. Zgodnie z nowymi przepisami wzrosną stawki punktowe i finansowe w taryfikatorze mandatów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze