Pojeżdżawka 2010 – zaczynamy sezon!
Chcesz spróbować swoich sił na torze? Automobilklub Rzemieślnik postanowił wykorzystać dobrodziejstwo zimowej aury i w pierwszy poświąteczny weekend odbędzie się zimowa pojeżdżawka w Słomczynie. Do dyspozycji udostępniony będzie tor rallycrossowy oraz nowy - szutrowy.
Nie musisz być licencjonowanym kierowcą, żeby wziąć udział w takiej pojeżdżawce. Ważne, abyś miała sprawny samochód i chęci, by podnosić swoje umiejętności jazdy. Automobilklub Rzemieślnik daje Ci możliwość poćwiczenia swoich odruchów związanych z poślizgiem auta, szybką jazdą w niesprzyjających warunkach pogodowych i to na profejsonalnie przygotowanym do tego celu torze. Potrzebujesz tylko kask i rękawiczki. Poniżej szczegóły:
| Spróbuj swoich sił na torze już tej zimy! |
![]() |
|
fot. Automobilklub Rzemieślnik
|
Sobota 9.01.2010 w godzinach 10.00 – 15.00
Tor Słomczyn k/Grójca, giełda samochodowa, Tor II z drugiej strony giełdy
Przewidywany harmonogram:
9:30 – 13:00 – odbiór administracyjny
10:00 – 15:00 – jazdy testowe
Samochody:
– sprawne technicznie (nie przewiduje się BK, ale organizator ma prawo nie dopuścić samochodu do jazd testowych);
– obowiązkowe wyposażenie:
– kaski, rękawiczki, obuwie sportowe (homologacja nie jest wymagana)
– gaśnice (nie dot. Szayowozów)
Uczestnicy / wpisowe:
– członkowie AK Rzemieślnik – 50 zł (z aktualnie opłaconą składką)
– pozostali – 100 zł
– osoby towarzyszące (pasażer) – 20 zł
Obowiązki ogólne:
– kierowca i pasażer podpisują oświadczenie organizatora, które jest równie potwierdzeniem akceptacji niniejszego regulaminu;
– obowiązuje jazda z włączonymi światłami mijania (jeżeli auto jest w nie wyposażone), w zapiętych pasach bezpieczeństwa, w kaskach i rękawiczkach oraz z zamkniętymi szybami bocznymi.
– obowiązują flagi stosowane w sporcie samochodowym;
– kierowcy zostanie nadany numer, który umieszcza on na szybie, po lewej stronie samochodu; otrzyma on opaskę uprawniającą do udziału w jazdach;
Przepisy porządkowe:
– zabrania się jazd testowych na terenie Parku Maszyn, Giełdy i drogach dojazdowych
– zabrania się walki na torze,
– zabrania się spożywania alkoholu /dot. wszystkich uczestników i osób towarzyszących/,
– wszystkich uczestników obowiązuje „sportowe zachowanie”,
– kierowca auta dogonionego ma obowiązek umożliwić bezpieczne wyprzedzenie go,
– wszystkich obowiązuje stosowanie się do poleceń organizatora,
Niedostosowanie się uczestnika do przepisów porządkowych karane będzie kolejno karą finansową w wys. 100 zł do wykluczenia z imprezy włącznie.
Źródło: Automobilklub Rzemieślnik
Najnowsze
-
TEST Mercedes G 580 EQ – Profanacja, a może strzał w dziesiątkę?
Kiedy Mercedes zaprezentował elektryczną wersję G-Klasy, część fanów modelu niemal odruchowo ogłosiła to profanacją. Trudno się dziwić – mówimy przecież o samochodzie, który przez dekady budował swoją legendę na potężnych jednostkach spalinowych, surowym charakterze i terenowych możliwościach. Tymczasem dziś pod kultowym nadwoziem pracują wyłącznie silniki elektryczne. Czy jednak Mercedes G 580 EQ rzeczywiście zatracił swój […] -
Ubezpieczenie assistance – dlaczego to kluczowy element ochrony każdego kierowcy?
-
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
-
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach

Zostaw komentarz: