Poduszki w pasach bezpieczeństwa – film

Jeszcze parę lat temu samochód z jedną poduszką gazową uważany był za szczyt luksusu. Teraz producenci wprowadzają samochody wyposażone w kilka airbag'ów. Nowy pomysł proponuje Ford - poduszki w pasach bezpieczeństwa... Zobacz jak to działa!

fot. Ford
fot. Ford

 

 

 

 

 

 

 

Pamiętacie samochody jeszcze 10 lat temu? Takie wyposażone w jedną poduszkę powietrzną kierowcy – to był luksus. Obecne auta mają kilka airbagów, kurtyn i nie jest to niczym szczególnym. Oferta producentów jest tak szeroka, że można mieć ich jeszcze więcej: choćby chroniącą kolana (montowana pod kierownicą), z boku foteli, czy przed tylną szybą jak – w małej Toyocie IQ.

Poduszek nigdy za wiele – w końcu to gwarancja naszego bezpieczeństwa. O tym, że ciągle istnieją miejsca, w których można by je było zamieścić przekonuje Ford. Jego najnowszy projekt poprawy bezpieczeństwa -szczególnie wśród dzieci – polega na montażu poduszki gazowej w pasach pasażerów podróżujących na tylnej kanapie. W razie wypadku komputer pokładowy wysyła sygnał, który powoduje uwolnienie gazu napełniającego poduszki. Dzięki rozłożeniu siły uderzenia na cały pas – dokładnie 5 razy większa powierzchnia niż konwencjonalny airbag – takie poduszki powietrzne niosą mniejsze ryzyko urazów, np. pęknięcia żeber. Cała procedura trwa około 40 milisekund – niewiele… czasem to jednak one decydują o naszej przyszłości.

Nowe rozwiązanie będzie miało swoją premierę wraz z debiutem nowej generacji Forda Explorera w przyszłym roku. Czy potem zobaczymy je w innych modelach marki? Tego na razie nie wiadomo.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze