Pobili rekord Guinessa na jednym baku

Audi postanowiło dołożyć kolejny wpis do Wielkiej Księgi Rekordów Guinessa. W seryjnym egzemplarzu modelu A6 zasiedli kobieta i mężczyzna, a następnie przez 28 godzin jechali na jednym baku przez Europę.

O tym wyzwaniu wiadomo było już od kilku tygodni. Niemiecki producent przy współpracy z RAC wystawił do boju seryjny egzemplarz Audi A6, wyposażony w silnik 2.0 TDI, w oszczędnej wersji Ultra. Za kierownicą zasiadła prezenterka telewizyjna, a wcześniej kierowca wyścigowy, Rebecca Jackson. Jej zmiennikiem był dziennikarz motoryzacyjny Andrew Frankel.

Zatankowane do pełna Audi ruszyło przez Europę, celem pokonania jak największej liczby państw na jednym baku. Trasa wiodła poza centrami miast, przez malownicze miejscowości. Po drodze minęli 14 państw takich jak: Holandia, Węgry, Belgia, Luksemburg, Francja, Szwajcaria, Lichtensztajn, Austria, Niemcy, Włochy, Słowenia, Chorwacja, Bośnia czy Serbia.

Dwójka kierowców jechała bez przerwy przez 28 godzin. W ciągu tego czasu udało im się pokonać 1865 kilometrów na jednym baku.

Samochód jechał ze średnią prędkością 80 km/h. Średnie zużycie plaiwa, jakie udało się uzyskać to 3,7 l na 100 kilometrów. Jest to wynik o pół litra lepszy niż podaje producent. Według katalogu średnie zużycie Audi A6 z tym silnikiem wynosi 4,2 l/100 km.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze