Quantcast

PKN Orlen zawiadomił ABW w sprawie dezinformacji o dostępie do paliw

Rosyjska agresja na Ukrainę szybko spowodowała zapowiedzi wzrostu cen paliw oraz pytania o to, czy nie zabraknie ich na stacjach. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele kont prowadzących zorganizowaną dezinformację dotyczącą dostępności paliw w Polsce. PKN Orlen złożył w tej sprawie zawiadomienie do ABW.

Od samego początku agresji Rosji na Ukrainę, pojawiły się obawy o dostępność surowców, w tym oczywiście ropy naftowej. Eskalacja konfliktu rosyjsko-ukraińskiego i informacje o braku paliwa sprawiły, że Polacy masowo ruszyli na stacje benzynowe. Na szczęście panika kierowców okazała się całkowicie bezzasadna.

PKN Orlen złożył zawiadomienie do ABW w sprawie zorganizowanej dezinformacji o dostępności paliw w Polsce. Koncern paliwowy apeluje także o dokładne weryfikowanie źródeł informacji.

Prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek, zapewnia, że w Polsce paliwa nie zabraknie i koncern ma w pełni zabezpieczone dostawy ropy do Polski:

Jeśli zajdzie taka potrzeba, bo być może będą europejskie sankcje, jesteśmy w pełni przygotowani, by sprowadzać ropę z innych kierunków. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi partnerami. Zabezpieczymy rafinerię, zabezpieczymy rynek, ale te decyzje zależą od europejskich przywódców.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze