Pijany spowodował kolizje i uciekał, aż zatarł silnik

Pijany spowodował kolizje i uciekał, aż zatarł silnik

16 lutego 2021
1
Sprawca dwóch kolizji, będący pod wpływem alkoholu, usiłował uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny. Na szczęście dla innych uczestników ruchu, jego auto odmówiło posłuszeństwa.

Policjanci ze Skarżyska Kamiennej odebrali zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy na trasie S7. Był nim 34-letni mieszkaniec powiatu szydłowieckiego. Okazało się, że jadąc Audi w kierunku Kielc, spowodował dwie kolizje - z BMW i Volkswagenem.

Pijany kierowca uciekał przed policją i nagrał całe zdarzenie

Pomimo tego nadal kontynuował jazdę zygzakiem, całą szerokością drogi. Zatrzymał się dopiero, gdy wyciekł mu olej i zatarł silnik. Został wówczas ujęty przez jadącego za nim 29-letniego kierowcę.

Pił alkohol za kierownicą i uciekał przed policją

Mimo zimowej aury i ujemnej temperatury sprawca podróżował w krótkich spodenkach. Tłumaczył policjantom, że od kilkunastu lat przebywa w Anglii, a tam są temperatury rzędu 14 stopni Celsjusza. Sugerował najwyraźniej, że tak przyzwyczaił się do zimna, że nawet mróz nie robił na nim wrażenia. Szybko okazało się jednak, że co innego mogło wpłynąć na jego odczuwanie niskich temperatur. Mężczyzna był całkowicie pijany - badanie alkomatem wykazało 2,3 promila alkoholu.

Pijany kierowca uciekał przed policją. Omal nie zginął!

Mężczyzna stracił prawo jazdy i niebawem stanie przed sądem. Jak wyglądała jego jazda, można zobaczyć na poniższym nagraniu zarejestrowanym przez innego kierowcę.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!