Pijany kierowca autobusu wjechał w radiowóz!

Ostatnio głośno jest o kierowcach autobusów, którzy prowadzą o zażyciu narkotyków. Niestety nadal nie brakuje także takich, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Do dyżurnego kutnowskiej komendy policji wpłynęło zgłoszenie na temat kierowcy autobusu, który najprawdopodobniej znajduje się w stanie nietrzeźwości. Świadek zdarzenia jadąc za autobusem cały czas nagrywał kamerą tor jazdy kierowcy i na bieżąco informował dyżurnego o kierunku przemieszczania się pojazdu.

Pijany kierowca tira jechał pod prąd przez Warszawę

Wysłany do zajęcia się tą sprawą patrol zauważył podejrzany pojazd i podjął próbę jego zatrzymania. Jak podaje policja, funkcjonariusze zaparkowali bezpiecznie radiowóz przy lewej krawędzi drogi, a jeden z nich wysiadł z pojazdu, wydając polecenie zatrzymania autobusu. Jego kierowca zwolnił, jednak nie zatrzymał się i doprowadził do kolizji z radiowozem. Po uderzeniu, autobus ocierając się o prawą stronę radiowozu, nadal się toczył. Policjanci natychmiast podbiegli do drzwi od strony kierowcy i wybili szybę dostając się do środka. Zatrzymali pojazd wyjmując kluczyki ze stacyjki i zaciągając hamulec ręczny.

Pijany uszkodził swoje auto na oczach policji

Okazało się, że 54-letni mieszkaniec Kutna był kompletnie pijany – miał prawie 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Na szczęście w autobusie nie było innych pasażerów i w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna straci teraz prawo jazdy i odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze