Pijany kierowca Audi uderzył samochodem w barierę. Czekają go bardzo poważne konsekwencje
Brawurowa jazda kierowcy Audi skończyła się rozbitym samochodem i bardzo wysokim mandatem. Pirata drogowego czekają jednak znacznie bardziej poważne konsekwencje.
Jadący zdecydowanie zbyt szybko kierowca Audi, przejechał przez wysepkę na rondzie w Puławach, po czym uderzył w barierę energochłonną. Nikomu na szczęście nic się nie stało. Świadkowie zdarzenia, natychmiast zawiadomili odpowiednie służby.
Gdy na miejsce wypadku przyjechali policjanci, szybko ustalili, że 47-letni kierowca w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów, ponieważ wcześniej kierował, będąc pod wpływem alkoholu. Co więcej, w chwili opisywanego zdarzenia miał blisko promil alkoholu w organizmie.
Kierowca Audi za swoje nieodpowiedzialne zachowanie słono zapłaci. Podkomisarz Ewa Rejn-Kozak z KPP Puławy poinformowała:
Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Obowiązkowo będzie musiał także zapłacić świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 10 tysięcy złotych.
Przypomnijmy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, czyli gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila, grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna oraz sankcja na rzecz Funduszu Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie przynajmniej 5000 złotych.
Najnowsze
-
TEST Mercedes G 580 EQ – Profanacja, a może strzał w dziesiątkę?
Kiedy Mercedes zaprezentował elektryczną wersję G-Klasy, część fanów modelu niemal odruchowo ogłosiła to profanacją. Trudno się dziwić – mówimy przecież o samochodzie, który przez dekady budował swoją legendę na potężnych jednostkach spalinowych, surowym charakterze i terenowych możliwościach. Tymczasem dziś pod kultowym nadwoziem pracują wyłącznie silniki elektryczne. Czy jednak Mercedes G 580 EQ rzeczywiście zatracił swój […] -
Ubezpieczenie assistance – dlaczego to kluczowy element ochrony każdego kierowcy?
-
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
-
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach
Zostaw komentarz: