Pijany kierowca Audi uderzył samochodem w barierę. Czekają go bardzo poważne konsekwencje

Brawurowa jazda kierowcy Audi skończyła się rozbitym samochodem i bardzo wysokim mandatem. Pirata drogowego czekają jednak znacznie bardziej poważne konsekwencje.

Jadący zdecydowanie zbyt szybko kierowca Audi, przejechał przez wysepkę na rondzie w Puławach, po czym uderzył w barierę energochłonną. Nikomu na szczęście nic się nie stało. Świadkowie zdarzenia, natychmiast zawiadomili odpowiednie służby.

Gdy na miejsce wypadku przyjechali policjanci, szybko ustalili, że 47-letni kierowca w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów, ponieważ wcześniej kierował, będąc pod wpływem alkoholu. Co więcej, w chwili opisywanego zdarzenia miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Pijany kierowca Audi uderzył samochodem w barierę. Czekają go bardzo poważne konsekwencje
Pijany kierowca Audi uderzył samochodem w barierę. Czekają go bardzo poważne konsekwencje, fot. KPP Puławy

Kierowca Audi za swoje nieodpowiedzialne zachowanie słono zapłaci. Podkomisarz Ewa Rejn-Kozak z KPP Puławy poinformowała:

Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Obowiązkowo będzie musiał także zapłacić świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 10 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, czyli gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila, grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna oraz sankcja na rzecz Funduszu Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie przynajmniej 5000 złotych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze