Piesza z nogą w gipsie przechadza się na czerwonym świetle

Wielokrotnie pisaliśmy już o pieszych, którzy ostentacyjnie ignorują przepisy ruchu drogowego. Najgorsze jest to, że często zdają się oni ryzykować swoim życiem i zdrowiem w myśl maksymy: "Co mi tam - idę. Przecież mnie nie rozjadą".

Zielone światło na skrzyżowaniu oznacza, że możemy przez nie przejechać. Ale nie zwalnia nas to z obserwacji otoczenia i zachowania szczególnej ostrożności. Między innymi dlatego, że nie każdy rozumie po co tam te czerwone światełka się świecą.

Dlaczego bezwzględne pierwszeństwo dla pieszych to fatalny pomysł?

Tak jak pewna pani na poniższym nagraniu. Jego autor jechał na szczęście z niedużą prędkością, więc zdołał w porę zauważyć kobietę, która wyszła zza oczekującego na skręt w lewo samochodu. Może szła bardzo pomału, ponieważ miała jedną nogę w gipsie, ale za to nie patrzyła na drogę. Najwyraźniej to czy za moment nie rozjedzie jej jakieś auto, nieszczególnie ją interesowało. A może po prostu nasłuchała się opowieści tak zwanych aktywistów miejskich, którzy lubią przekonywać, że pieszy ma się czuć na drodze bezpiecznie, a o jego bezpieczeństwo mają wyłącznie dbać kierowcy. Tym razem się udało.

Zobacz też:
Blokowanie tirów na autostradzie – zabawa dla całej rodziny?
Kobieta „kradnie” kabel ładującej się Tesli
Zawracał w korytarzu życia i zajechał drogę wozowi strażackiemu
Dwaj 14-latkowie uciekali autem przed policją!

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze