Pierwszy SUV SEAT-a!

SEAT wykonuje kolejny krok naprzód. W 2016 roku marka planuje wprowadzić swojego pierwszego SUV-a!

SEAT poświęci najbliższe dwa lata na rozbudowanie projektu swojego pierwszego kompaktowego SUV-a. Ma on dołączyć do gamy w 2016 roku i być równie dynamiczny, co pozostałe modele.
– To doskonała wiadomość, ponieważ SEAT będzie mógł zaznaczyć swoje terytorium w jednym z najszybciej rozwijających się segmentów samochodów – mówi Jürgen Stackmann, prezes marki SEAT. – Nowy SUV będzie ważnym filarem w przyjętej strategii, a także kolejnym krokiem na drodze rozwoju marki.

Wprowadzenie SUV-a to ważna decyzja dla SEAT-a. Będzie ona oznaczała wkroczenie do popularnego segmentu samochodów, którego sprzedaż w Europie sięga miliona egzemplarzy rocznie. W przeciągu 5 ostatnich lat, segment SUV-ów odnotował wzrost o 40% i wciąż rośnie. Poszerzenie gamy modelowej SEAT-a to wielka szansa na utrzymanie tempa rozwoju, jakie narzucił nowy Leon, który po udanej premierze ma już na koncie liczne wyróżnienia i nagrody. Nowy SUV SEAT-a będzie rozwijany w Centrum Technologicznym w Martorell, a nad jego projektem będzie pracowało ponad 900 inżynierów.

Cymes w gamie Seata: Seat Leon Cup Racer. Pod jego maską pracuje 330-konny silnik.
fot. Seat

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze