Pierwsze elektryczne Maserati wyjechało na ulice. Za kierownicą prototypu zasiadł wyjątkowy kierowca

Nowe GranTurismo będzie pierwszym modelem w historii Maserati z napędem w 100% elektrycznym.

Maserati GranTurismo Folgore otworzy nowy, elektryzujący rozdział w historii włoskiej marki. Prototypowy pojazd po raz pierwszy wyjechał na ulice, a za jego kierownicą zasiadł sam Carlos Tavares, dyrektor generalny Stellantis.

Maserati GranTurismo Folgore wyjechało na ulice, fot. materiały prasowe / Maserati
Maserati GranTurismo Folgore wyjechało na ulice, fot. materiały prasowe / Maserati

Carlos Tavares udał się prototypowym Maserati GranTurismo Folgore na tor Formuły E, podczas rywalizacji elektrycznej serii wyścigowej w Rzymie. Z tej okazji włoska marka opublikowała nowe zdjęcia oraz film, które rzucają nieco więcej świata na wygląd elektryka.

Maserati GranTurismo Folgore – pierwsze elektryczne Maserati

Maserati GranTurismo Folgore zapowiadane jest jako najmocniejsze drogowe auto, jakie kiedykolwiek oferowała włoska marka. Elektryczny samochód połączy najnowsze rozwiązania techniczne wywodzące się z Formuły E z wyjątkowym komfortem i elegancją. Nieoficjalnie mówi się, że elektryczne silniki będą generować ponad 650 KM mocy, a od 0 do 100 km/h samochód rozpędzi się w 2,5 sekundy.

Maserati do 2030 roku planuje wycofać ze swojej oferty samochody spalinowe i produkować tylko i wyłącznie samochody elektryczne. Gama modeli zasilanych prądem zostanie skompletowana do 2025 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze