Maserati połączy siły z zespołem Susie Wolff. Razem odniosą sukces w Formule E?

Maserati jest na najlepszej drodze do swojego debiutu w 9. sezonie Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA. Włoska marka połączy siły z ROKiT Venturi Racing, zespołem na którego czele stoi Susie Wolff.

Okazją do ogłoszenia wieloletniego partnerstwa Maserati oraz ROKiT Venturi Racing w Formule E – partnerstwa „scalonego” duchem walki i nieustannym pragnieniem przełomowych innowacji – jest E-Prix Rzymu, które odbędzie się już w najbliższy weekend, 9-10 kwietnia.

Aktualnie, przed E-Prix Rzymu, ROKiT Venturi Racing prowadzi w dwóch klasyfikacjach mistrzostw świata: ekip oraz kierowców. W ubiegłym sezonie zespół świętował najbardziej udaną kampanię w swojej dotychczasowej „karierze” – odniósł dwa zwycięstwa i pięciokrotnie zajmował miejsce na podium, a jego włosko-szwajcarski kierowca Edoardo Mortara zdobył tytuł wicemistrza świata.

Susie Wolff, dyrektor generalna i partner zarządzająca ROKiT Venturi Racing, zaznaczyła:

Połączenie sił z Maserati oznacza dla nas początek nowego rozdziału, a dla zespołu stanowi najlepszy możliwy scenariusz po udanej współpracy z Mercedesem. Fakt, że powierzono nam powrót do międzynarodowych zmagań bolidów jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w motorsporcie, tylko podkreśla nasze sukcesy w ostatnich sezonach – gdy ugruntowaliśmy swoją pozycję jako komercyjnie opłacalny zespół, który wygrywa wyścigi i może poważnie walczyć o mistrzostwo. Dzięki temu zaangażowaniu nasza ekipa zajmuje teraz świetną pozycję do rywalizacji w następnej generacji zawodów Formuły E, które wystartują w 2023 roku.

Maserati dołączy do elektrycznej serii wyścigowej

Maserati przystąpi do mistrzostw Formuły E jako pierwsza marka z Włoch. Na linii startowej zadebiutuje z nowym bolidem Gen3. Najnowsza generacja bolidów Formuły E, jako najszybsza, najlżejsza i najmocniejsza w historii, zaoferuje szereg innowacji w zakresie konstrukcji, produkcji oraz techniki. Davide Grasso, dyrektor generalny Maserati, powiedział:

Wybór Formuły E na nasz powrót do sportu motorowego był dla Maserati naturalny – kierujemy się prawdziwą pasją i innowacyjnością. Cieszymy się, że możemy podzielić tę przygodę z ROKiT Venturi Racing – partnerem, który wyznaje te same wartości i tak jak my patrzy w przyszłość. Łączy nas jednakowa determinacja oraz chęć rywalizacji i wygrywania na torach całego świata.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze