Karolina Chojnacka

Pechowy weekend Kubicy na Nürburgringu

Awaria skrzyni biegów pozbawiła Roberta Kubicę szans na dobry występ w niedzielnym wyścigu serii DTM.

Robert Kubica debiutuje w tegorocznym sezonie DTM za kierownicą prywatnego BMW M4 DTM. Nie jest to debiut łatwy. Po kilku frustrujących weekendach bez punktów, w holenderskim Assen Polakowi udało się ukończyć wyścig na punktowanej pozycji. Z kolei w zeszły weekend na Nürburgringu Kubica zaliczył najlepsze kwalifikacja w tegorocznym sezonie DTM.

Przeczytaj też: Najlepsze kwalifikacje Kubicy w tegorocznym sezonie DTM!

Kolejny weekend na Nürburgringu miał dla Polaka słodko-gorzki smak.

Sobotni występ Roberta Kubicy w DTM wyglądał „tradycyjnie”. Polscy kibicie zdążyli się już przyzwyczaić, że w kwalifikacjach Kubica zajmuje miejsce z tyłu stawki – tym razem krakowianin wywalczył, z czasem 1.20,106, 14 pole startowe, pokonując dwóch rywali. W wyścigu Polak dotarł do mety jako 13, czyli niestety ostatni, bo trzech innych kierowców odpadło z wyścigu.

Niedziela zaczęła się dla Roberta Kubicy dużo lepiej. W kwalifikacjach Polak zajął siódme pole startowe i to, jak do tej pory, najlepsza pozycja z jakiej w tym sezonie Polak startował do wyścigu DTM. Niestety w wyścigu, po awansie po świetnym starcie na szóste miejsce, na ósmym okrążeniu Kubica musiał wycofać się z wyścigu z powodu awarii skrzyni biegów.

W rozmowie z telewizją Sat.1. Robert Kubica powiedział:

Wystąpił problem ze skrzynią. Po prostu przestała pracować. Start był dobry, wszystko OK. Dbałem o przednie opony, bo planowaliśmy długi stint. Niestety, pojawił się problem.

Gdy samochód dobrze pracuje, wszystko jest w porządku. Nadal musimy poprawić parę rzeczy, ale start był dobry, podobnie jak walka na początku wyścigu.

Za złe ustawienie na starcie otrzymałem 5 sekund kary, doliczone do pit stopu. To efekt radiowego nieporozumienia podczas dojazdu na pola startowe.

Przeczytaj też: Ellen Lohr – jedyna kobieta, która wygrała wyścig DTM

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze