Karolina Chojnacka

Najlepsze kwalifikacje Kubicy w tegorocznym sezonie DTM!

W niedzielnych kwalifikacjach Robert Kubica wywalczył dziewiąte pole startowe i to, jak do tej pory, najlepsza pozycja z jakiej w tym sezonie Polak startował do wyścigu DTM.

Robert Kubica debiutuje w tegorocznym sezonie DTM za kierownicą prywatnego BMW M4 DTM. Nie jest to debiut łatwy. Jednak po frustrujących weekendach bez punktów, w końcu w zeszły weekend w holenderskim Assen Polakowi udało się ukończyć wyścig na punktowanej pozycji. W ten weekend na Nürburgringu Kubica zaliczył najlepsze kwalifikacja w tegorocznym sezonie DTM.

Przeczytaj też: Pierwszy punkt Kubicy w DTM i najlepsze kwalifikacje w sezonie!

Sobota nie zapowiadała niedzielnego sukcesu Kubicy. W kwalifikacjach Polak z czasem 1.48,450 zajął przedostatnie, 15 miejsce. Wyścig, po długim trwającym 12,5 sekundy pit stopie, Robert Kubica ukończył na 16, czyli ostatniej, pozycji.

W niedzielę nastąpiła poprawa. Robert Kubica wywalczył w kwalifikacjach 9 miejsce. To najlepsze pole startowe, jakie do tej pory, Polak zajmował w swoim debiutanckim sezonie w DTM. Kierowca Orlen Team ART pokonał o jedną tysięczną dwukrotnego mistrza serii, Marco Wittmanna. Do najszybszego, Nico Müllera zabrakło Kubicy 0,9 sekundy.Tuż przed startem Robert powiedział:

Na pewno lepiej ruszać z P9 niż z dalszej pozycji. W kwalifikacjach wyczucie było lepsze i miejmy nadzieję, że w wyścigu to się utrzyma. Wczoraj nie było tempa i wyczucia – zobaczymy jak będzie dzisiaj.

W niedzielnym wyścigu było lepiej niż w sobotnim, i Kubica zakończył rywalizację na 12 miejscu.

Przeczytaj też: Robert Kubica zdradza tajniki serii wyścigowej DTM. Czym się rożni od Formuły 1?

Po dziesięciu z zaplanowanych osiemnastu wyścigów tegorocznego sezonu DTM, obrońca tytułu, marka Audi, bezapelacyjnie prowadzi we wszystkich trzech klasyfikacjach. W pierwszym wyścigu sportowego weekendu DTM na Nürburgring zwyciężył Nico Müller, a drugiego dnia linię mety jako pierwszy przekroczył Robin Frijns.

W klasyfikacji generalnej zawodów prowadzi Nico Müller przed Robinem Frijnsem i René Rastem. Robert Kubica z jednym punktem zajmuje 14 pozycję.