Oto największy Hummer na świecie. Ma cztery silniki i 14 metrów długości

Oryginalny Hummer H1, który, bądźmy szczere, nie należy do małych samochodów, wygląda przy nim jak zabawka. Stworzony na zamówienie arabskiego szejka gigantyczny Hummer naprawdę robi wrażenie.

Hamad bin Hamdan Al Nahyan to szejk z Abu Dhabi, który jest bajecznie bogaty i jest fanem motoryzacji. W jego kolekcji znajduje się wiele wspaniałych samochodów, zarówno tych seryjnych, jak i tych po modyfikacjach. Wśród nich zdecydowanie wyróżnia się… gigantyczny Hummer!

Hummer H1 należący do szejka z Abu Dhabi (a właściwie jego ogromna replika) ma 14 metrów długości, 6,5 metra szerokości i ponad 5,8 metra wysokości. Samochód jest trzy razy większy od oryginału. I choć z zewnątrz nie odbiega zbytnio od swojego pierwowzoru, to wnętrze to zupełnie inna bajka. Znajduje się tam specjalna przestrzeń do relaksu, a nawet łazienka.

Samochód,  mimo swoich gigantycznych rozmiarów, jeździ. To zasługa czterech silników diesla,  po jednym na każde z kół. Niestety szczegółowe dane techniczne i detale konstrukcji pozostają tajemnicą.

Oto największy Hummer na świecie. Ma cztery silniki i 14 metrów długości
Oto największy Hummer na świecie. Ma cztery silniki i 14 metrów długości, screen z serwisu YouTube / AutoAnorak

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze