Oto najlepsze firmy ubezpieczeniowe w Polsce

Oto najlepsze firmy ubezpieczeniowe w Polsce

17 marca 2016
1
Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował kilka dni temu najnowszy ranking firm ubezpieczeniowych na podstawie jakości danych, które wysyłają do ogólnopolskiej bazy polis komunikacyjnych.
Loading module...

UFG przygotowało takie zestawienie już po raz piąty. Podczas jego sporządzania brano pod uwagę osiem wskaźników takich jak np. terminowość, kompletność i jednoznaczność przesyłanych danych o polisach i szkodach. Analizowano także liczbę błędnych rekordów.  

Pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu UFG zajęło PZU. Na drugiej pozycji znalazła się Compensa. Trzecie miejsce należy do Warty. Na kolejnych pozycjach uplasowały się Aviva i Link4. Firmy zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce. 

Tegoroczny zwycięzca, PZU, zaliczył największy skok. Firma podskoczyła o dziewięć pozycji. Rekordowy awans zaliczyła Aviva, która poprawiła swój wynik o dwanaście pozycji.

Zadaniem UFG jest regulowanie roszczeń i świadczeń z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia OC w przypadku gdy sprawca zdarzenia nie zawarł takiej polisy. 

Pod koniec 2015 roku w bazie UFG znajdowały się informacje o aktywnych ubezpieczeniach OC dla 21,73 mln pojazdów oraz AV dla 4,93 mln pojazdów. W zeszłym roku do bazy UFG wpłynęło prawie 2,1 mln informacji na temat wypłat odszkodowań z polis AC i OC. W ubiegłym roku firmy ubezpieczeniowe sprawdzały ponad 144 mln razy historię ubezpieczenia posiadaczy OC oraz kierowców.

Dla szybkiego przypomnienia za brak OC grożą kary finansowe, które są uzależnione od długości okresu pozostawania bez ochrony ubezpieczeniowej. Jeżeli z wykupieniem OC spóźnimy się nie dłużej jak trzy dni, to zostaniemy ukarani kwotą 740 zł. W przypadku zwłoki pomiędzy 4 a 14 dni UFG ukarze nas kwotą 1850 zł. Powyżej 14 dni czeka nas kara w wysokości 3700 zł.

    Komentarze

    bunio
    24 marca 2016 14:34
    w tym artykule zdecydowanie brakuje zestawienia firm, które oferują ubepzieczenia ochrony prawnej. Polisy, która może jeszcze jest i malo popularna w Polsce, ale bardzo ważna. Bez niej przy obecnie działającym prawie ani rusz. Ja mam od das akurat. Poza tym ciekawe zestawienie, wydaje się miarodajne.