Oszczędzaj paliwo – polecisz do San Francisco

Właśnie ruszyły eliminacje do Think Blue Challenge 2015. Są to zawody w oszczędnej jeździe organizowane przez Volkswagena. Zwycięzca poleci do Stanów Zjednoczonych.

Po raz drugi w Polsce odbywają się eliminacje do zawodów Think Blue Challenge. Każdy kierowca ma szanse, by wziąć udział w konkursie. Pierwszy etap wyłoni dziesięciu zawodników. Żeby się tam dostać należy przesłać filmik przedstawiający rzeczywiste zużycie paliwa w samochodzie, którym poruszamy się na co dzień. Każdy uczestnik musi pokonać trasę 15 km. Po zatrzymaniu się należy nagrać film, który przedstawia wyniki z komputera pokładowego przedstawiający nie tylko średnie zużycie paliwa, ale także średnią prędkość oraz przebyty dystans. Na koniec trzeba odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego warto być wyluzowanym za kierownicą?”. 

Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wybrana dziesiątka z najmniejszym spalaniem oraz wypowiedziami, które spodobają się jury.

Finał zostanie rozegrany 15-17 maja 2015 roku. Organizator zaprosi zwycięzców wraz z osobami towarzyszącymi do hotelu nad polskim morzem. NA miejscu odbędą się szkolenia z ecodrivingu.

Zadanie finałowe będzie polegać na przejechaniu jednym z modeli Volkswagena specjalnie wytyczonego odcinka oraz uzyskanie jak najniższego spalania.

Najlepszy z finalistów otrzyma nagrody rzeczowe oraz miejsce w światowym finale Think Blue Challenge, który odbędzie się w San Francisco. Będzie on reprezentował Polskę.

Warto przypomnieć, że w 2013 krajowy finał wygrał Kamil Kocimski z Radomska. Za kierownicą VW Golfa 1,6 TDI uzyskał średnie spalanie na poziomie 2,9 l/100 km. W światowym finale zajął siódmą pozycję.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze