Ostre hamowanie na ekspresówce zakończone wypadkiem

Ostre hamowanie na ekspresówce zakończone wypadkiem

14 maja 2020
1
5
Drogi ekspresowe i autostrady to najbezpieczniejsze drogi, ale wystarczy jeden gwałtowny ruch, jeden niebezpieczny manewr i może zrobić się bardzo groźnie.
Loading module...

Z opisu nagrania wynika, że kiedy kierowca Focusa wyprzedzał inne samochody (w tym ten z kamerą), na zderzaku już mu siedział biały Rapid, mrugając długimi światłami. Kiedy Ford zjechał na prawy pas, Skoda wjechała przed niego, a jej kierowca mocno zahamował. Kierujący Focusem chcąc uniknąć zderzenia, stracił panowanie nad autem i uderzył w bariery energochłonne.

Skrajnie niebezpieczne wyprzedzanie na autostradzie

Zachowanie ze strony kierowcy Rapida oczywiście naganne. Ford raczej nie blokował lewego pasa, a jedynie wyprzedzał inne auta wolniej, niż chciał to zrobić jegomość ze Skody. A jeśli nawet Focus pas blokował, to nic nie daje prawa kierującemu Rapidem do „zastraszania” jego kierowcy.

Bezmyślne i niebezpieczne zachowanie na autostradzie, zakończone kłótnią

I jeszcze jedna dygresja - skoro Skoda nagle zahamowała, to dlaczego kierowca Forda też nie nacisnął na hamulec, tylko wykonał manewr, jaki mógłby bezpiecznie zrobić przy prędkości powiedzmy 40 km/h? Prawdopodobnie Rapid był zbyt blisko i kierujący Focusem odruchowo skręcił kierownicą. Podczas jazdy z większymi prędkościami to zawsze błąd - lepiej tylko hamować, nawet jeśli w kogoś uderzymy. W sytuacji na filmie skończyłoby się to uszkodzonymi zderzakami, może rozbitą lampą. Zamiast tego Ford jest poważnie rozbity, stworzył zagrożenie dla innych kierowców, a sprawca ze Skody po prostu uciekł.

Komentarze

Wiesiu
14 maja 2020 13:35
Odnaleźć debila i po papierach
Janek
14 maja 2020 16:46
Informatycy z tego nagrania bez problemu odczytają nr rej tego debila z białej skody. Powinien stracić prawko na zawsze.
Edek
14 maja 2020 18:40
Kryminal za taka robote ,!
Grzegorz
18 maja 2020 21:06
Mam nadzieję że winnego tzw.pirata drogowego, policja ustaliła i wymierzyła mu karę adekwatną do wykroczenia.