Odwiedź Muzeum Wojska Polskiego

Wakacje w pełni, wiele z nas spędza czas na urlopach. Jest to znakomita okazja by odwiedzić Muzeum Wojska Polskiego, w którym zgromadzono mnóstwo pasjonujących pojazdów. Będzie to na pewno frajda zarówno dla nas, jak i naszych pociech.

Daimler Ferret Mk. II to brytyjski samochód opancerzony z lat czterdziestych
Fot. Motocaina

Muzeum oferuje zwiedzającym niezwykle ciekawe wystawy, a to gwarancja dobrze spędzonego czasu. Zbiory są podzielone w dwóch oddziałach, przy czym zamknięto do odwołania wystawy znajdujące się na terenie Fortu IX Czerniakowskiego, czyli Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej.  

My zachęcamy do zwiedzania Muzeum przy Al. Jerozolimskich 3 w Warszawie. Wśród stałej ekspozycji znajdziemy większość z wykorzystywanych przez armię polską na przestrzeni lat 1930-2000 czołgów oraz samochodów opancerzonych. Wystawę zewnętrzną uzupełniają samoloty i artyleria. Istnieje możliwość obejrzenia tych wszystkich eksponatów bezpłatnie. Płatny jest tylko wstęp do zbiorów znajdujących się w salach muzealnych, a znajduje się tam przede wszystkim broń z różnych epok od XV wieku począwszy.

Dni i godziny zwiedzania: środa 10.00 – 17.00, od czwartku do niedzieli w godzinach 10.00 – 16.00
Ceny biletów: w środy – wstęp bezpłatny,
–  normalny – 10,00 zł,
–  ulgowy – 5,00 zł,
–  grupowy szkolny – 4,00 zł
– fotografowanie i filmowanie
pamiątkowe – 5,00 zł

kontakt
tel. 022 629 52 71 (72)
fax 022 628 58 43
muzeumwp@muzeumwp.pl,
sekretariat@muzeumwp.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze