Karolina Chojnacka

Od symulacji do symulatora. Ford przekształca wyścigówkę P1 w symulator gier

Najnowsza wersja pojazdu wyścigowego P1 Teamu Fordzilla - wirtualnego samochodu, stworzonego we współpracy z graczami - zadebiutuje jako symulator gry, dostępny w pełnowymiarowym modelu.

Pod koniec 2020 roku e-sportowy zespół Forda, Team Fordzilla, zaprezentował pełnowymiarowy model samochodu wyścigowego P1, stworzony we współpracy projektantów Forda ze społecznością graczy. Teraz Ford zaoferuje graczom jazdę po wirtualnym torze za kierownicą realnego P1, zamienionego w wyjątkowy symulator wyścigów.

Ford przekształca wyścigówkę P1 w symulator gier
Ford przekształca wyścigówkę P1 w symulator gier, fot. materiały prasowe / Ford

Symulator wyścigowy P1

Model P1 z w nadwoziem pokrytym nowymi, inspirowanymi grami schematami kolorystycznymi został wyposażony w stację roboczą HP Z4, a gracze sterują grą za pomocą wbudowanej kierownicy i pedałów. Ulepszone oświetlenie, zarówno przednie jak i tylne, pulsuje delikatnie, gdy P1 czeka na kolejny wyścig. Światła ożywiają się podczas wyścigu, a tylne reagują na komendy hamowania w trakcie rozgrywki, dzięki czemu widzowie na zewnątrz mają sygnały o przebiegu przejazdu.

Wbudowany system audio przekazuje kierowcy realistyczny, indywidualnie dobrany dźwięk, dzięki czemu wrażenia z jazdy w symulatorze mają nabrać zupełnie nowego wymiaru.

Ford przekształca wyścigówkę P1 w symulator gier
Ford przekształca wyścigówkę P1 w symulator gier, fot. materiały prasowe / Ford

Symulator działa na stacji roboczej Z4 Workstation Intel Xeon W2295 3.00 Ghz z 18 rdzeniami i kartą graficzną Nvidia RTX A6000 48 GB. Z4 to najlepiej sprzedająca się stacja robocza HP o wysokiej wydajności, która idealnie spełnia wysokie wymagania symulatora. Jest ona również kompatybilna z zestawem słuchawkowym HP Reverb G2 VR Headset, co pozwoli w przyszłości dostarczyć graczom jeszcze bardziej realistycznych wrażeń.

Zaangażowanie Forda w rozwój świata gier podkreślają nie tylko wydarzenia wokół Teamu Fordzilla, ale także informacja o tym, że model Ford Bronco Badlands będzie jednym z dwóch pojazdów, które znajdą się na okładce nowej gry Forza Horizon 5. Forza firmy Xbox Game Studios jest jedną z najbardziej popularnych gier wyścigowych na świecie. W 2016 roku Ford of Europe wystąpił na targach gamescom z Forzą, ustanawiając dzięki grze Forza Motorsport 6 nowy rekord do Księgi Guinnessa w kategorii „Najdłuższy maraton oglądania gier wyścigowych”.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze