Karolina Chojnacka

Team Fordzilla P1 od Forda – czy to najlepszy wirtualny samochód wyścigowy jaki widział świat graczy?

Ford i jego e-sportowy zespół Team Fordzilla zaprezentowali podczas tegorocznej imprezy gamescom podobno najlepszy wirtualny samochód wyścigowy, jaki widział świat. Model powstał po raz pierwszy we współpracy projektantów Forda ze społecznością graczy.

Team Fordzilla P1 opracował koncept pod kryptonimem Project P1, korzystając na różnych etapach projektowania z głosów fanów na Twitterze. Gracze decydowali o takich elementach, jak pozycja foteli, styl kokpitu i układ napędowy, zanim projektanci Forda opracowali swoje interpretacje wytycznych.

Do finałowego plebiscytu zgłoszono dwa projekty, a zwyciężył samochód autorstwa zewnętrznego projektanta Forda, Arturo Ariño, uzyskując 83,8% głosów. Podczas całego procesu głosowania swoje sugestie przekazało prawie 225 000 fanów.

Arturo Ariño, projektant konceptu Team Fordzilla P1, wyznał:

Początkiem tego wszystkiego był Projekt P1. Powodem, dla którego zostałem projektantem samochodów, było stworzenie czegoś przekraczającego granice, czego nigdy wcześniej nie widziałem. Ten pojazd okaże się wizualnie oszałamiający i chociaż będzie wymagał od gracza osiągnięcia granic skupienia i refleksu, da również wielką satysfakcję z prowadzenia.

Team Fordzilla P1 od Forda – czy to najlepszy wirtualny samochód wyścigowy jaki widział świat graczy?

Przeczytaj również: Emily Jones: najszybsza kobieta w sim racingu!

Inspirowany Fordem GT projekt Ariño wykorzystuje niespotykane elementy, takie jak technologia zmiany kształtu nadwozia, zapewniająca stabilność wyścigówki w wersji long tail na szybkich prostych w Le Mans lub krótszą karoserię na wąskich torach, takich jak Monako. Ford zasugerował fanom, zastanawiającym się, kiedy będą mogli prowadzić pojazd w grze, że trwają zaawansowane rozmowy z ważnym producentem gier o wprowadzeniu modelu do popularnej gry wyścigowej w roku 2021. 

Amko Leenarts, dyrektor działu projektów w Ford of Europe, powiedział:

Pomysł Team Fordzilla P1 okazał się niesamowitym projektem dla naszych projektantów, ponieważ pozwoliła na pełne szaleństwo wyobraźni. Mamy nadzieję, że gracze są tak samo podekscytowani efektem swoich głosowań jak my.

Ford ogłosił również, że przed końcem roku zbuduje model koncepcyjny Team Fordzilla P1 w skali 1:1, nad czym rozpoczęły się już prace w studiach projektowych w Kolonii w Niemczech. Jest to część kontynuowanych przez Forda badań podobieństw między światem rzeczywistym a wirtualnym i stosowania w rozwoju realnych koncepcji wniosków z projektowania w świecie cyfrowym.

Ford stworzył w 2019 roku Team Fordzilla – swój pierwszy w historii zespół e-sportowy – wybierając najlepszych graczy pięciu e-sportowych zespołów „Fordzilla” z Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Każda drużyna bierze udział w zawodach krajowych pod okiem kapitanów drużyn, z najlepszymi kierowcami reprezentującymi Team Fordzilla na europejskich zawodach. Obecnie pod szyldem Team Fordzilla ściga się ponad 40 kierowców.

Team Fordzilla P1 od Forda – czy to najlepszy wirtualny samochód wyścigowy jaki widział świat graczy?

podczas gamescom strona www.teamfordzilla.com będzie stałym miejscem kontaktu oficjalnej e-sportowej drużyny Forda. Fani będą mogli śledzić na żywo w serwisie Twitch transmisje wyścigów, pobierać grafiki pojazdów do wykorzystania w grze i na bieżąco sprawdzać informacje o zespole.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze