Karolina Chojnacka

Od dziś masowe kontrole policji na drogach! Co będzie sprawdzane i na co trzeba uważać?

Od piątku polska policja będzie bacznie przyglądać się temu, co dzieje się na drogach. Dlaczego? Ponieważ, koniec października, początek listopada to w Polsce czas odwiedzania grobów bliskich osób. Niestety, w tym okresie rokrocznie na drogach giną dziesiątki osób.

W piątek, 29 października rozpoczyna się długi weekend, który zakończy się w poniedziałek, dniem Wszystkich Świętych. Z tego powodu polska policja będzie bacznie przyglądać się temu, co dzieje się na drogach.

Na drogach należy spodziewać się sporej ilości funkcjonariuszy, którzy będą przeprowadzać masowe kontrole stanu trzeźwości kierowców. Niestety, w Polsce wciąż nie brakuje kierowców, którzy jeżdżą na „podwójnym gazie”. Policja ma zamiar wyłapać możliwe wszystkich, którzy wsiądą za kierownicę „po kieliszku”.

Policjanci będą także szczegółowo monitorować, z jaką prędkością kierowcy poruszają się po polskich drogach. Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków. Nie warto się śpieszyć zwłaszcza, że jak zawsze w tym okresie ruch na drodze będzie o wiele większy niż zwykle.

Jedź ostrożnie – to hasło, które dla wielu brzmi jak slogan… w nim jednak zawarta jest cała esencja tego, co powinniśmy robić. Pamiętaj, że bierzesz odpowiedzialność za siebie, swoich pasażerów i innych użytkowników drogi, dlatego dostosuj prędkość do warunków i przepisów, sprawdź czy wszyscy zapięli pasy, nigdy nie spożywaj alkoholu nawet na dzień przed dłuższą podróżą i miej pewność, że Twój samochód jest przygotowany do drogi, a na środku trasy, w chlapę nie skończy ci się płyn do spryskiwacza.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze