Karolina Chojnacka

Od 1 stycznia mandat 5 tysięcy złotych za złe parkowanie. Na co muszą uważać kierowcy?

Od nowego roku za nieprawidłowe parkowanie kierowcom będzie grozić mandat w wysokości 5 tysięcy złotych. Na co trzeba będzie zwrócić szczególną uwagę?

Mandat w wysokości 5 tysięcy złotych będzie grozić kierowcy, który pozostawi samochód na miejscu parkingowym przeznaczonym dla samochodów elektrycznych. Co więcej, karę otrzymać będą mogli także posiadacze elektryków, a nie tylko samochodów spalinowych.

Zatrzymanie samochodu na miejscu postojowym z pionowym znakiem „EV ładowanie” w przypadku, gdy samochód nie będzie się ładować, będzie grozić mandatem karnym. Podobnie jak przekroczenie czasu ładowania w sytuacji, gdy został on określony na znaku.

Ile będzie kosztować nieprzestrzeganie nowych oznaczeń? Biuro prasowe Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w korespondencji z portalem WysokieNapiecie.pl, wyjaśnia:

Gdy kierujący pojazdem (napędzanym na przykład silnikiem spalinowym) nie będzie respektował normy (dyspozycji) płynącej z przyjętego oznakowania (pionowego, poziomego), wskazującej wyraźnie na przeznaczenie miejsce postoju, w tym przypadku dla pojazdów elektrycznych, organ kontroli ruchu drogowego może zastosować pouczenie, mandat karny w wysokości 100 złotych albo sporządzić wniosek o ukaranie do sądu, gdzie kara grzywny może wynieść do 5 tysięcy złotych.

Po zakończeniu ładowania baterii trzeba będzie zwolnić miejsce, a nie zrobić sobie z niego parking. Policja niewątpliwie będzie wyczulona na takie zachowania i będzie wystawać odpowiednio wysokie mandaty.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze