Nowy zespół Hyundai Poland Racing w RSMP w sezonie 2020

Zespół będzie reprezentowany przez utalentowany fiński duet w składzie Jari Huttunen i Mikko Lukka. Team wystawi Hyundaia i20 R5, obsługiwanego przez doświadczoną w rajdach samochodowych ekipę Kowax 2Brally.

Utalentowani Finowie kierowani przez dwukrotnego mistrza świata WRC – Marcusa Gronholma, wezmą udział w sześciu rundach rozgrywanych na terenie Polski, Litwy i Słowacji, zasiadając w Hyundaiu i20 R5, obsługiwanym przez utytułowaną firmę Kowax 2Brally. Załoga wraz z całym zespołem Hyundai Poland Racing zadebiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, rozpoczynając rywalizację od Rajdu Zemantija w dniach 5-6 czerwca.

Jari Huttunen to 26-letni kierowca rajdowy pochodzący z Kiuruvesi w Finlandii. Na swoim koncie ma ponad 60 występów w rajdowych i wyścigowych imprezach. W trakcie swojej dotychczasowej kariery zdobył tytuł mistrza w kartingowej serii DD2 Rotax, zwyciężył w pucharze Opel Adam Cup, a także został zwycięzcą Rajdu Finlandii i Rajdu Szwecji w kategorii zaliczanej odpowiednio do WRC2 i WRC3. Huttunen pozytywnie zapisał się w pamięci polskim kibicom. Młody kierowca wygrał odcinek specjalny podczas 77. Rajdu Polski oraz zajął 2. miejsce za kierownicą Hyundaia i20 R5 w kończącym sezon Rajdzie Barbórka 2019. Śledząc ambitne poczynania utalentowanego Fina, Hyundai Motorsport zdecydował o włączeniu Jariego Huttunena do programu Hyundai Young Driver Development.

Przeczytaj też: Top 20 gier wyścigowych na PC, Xbox oraz Play Station. Zasiądź za wirtualną kierownicą!

Na prawym fotelu Hyundaia i20 R5 zespołu Hyundai Poland Racing zasiądzie Mikko Lukka. 45-letni Fiński zawodnik pokonał tysiące kilometrów na rajdowych odcinkach, pilotując kierowców podczas imprez zaliczanych m.in. do najwyższej światowej kategorii rajdów samochodowych – WRC czy ERC. Doświadczenie zdobyte w 195 rundach, w różnorodnych warunkach atmosferycznych, mogą być jednym z czynników decydujących o sukcesie zespołu na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

O chęci zwyciężania i silnej ambicji Huttunena, świadczy wsparcie managera – dwukrotnego mistrza świata WRC, Markusa Gronholma. Niegdyś niezwykle waleczny kierowca, dziś w roli managera prowadzi kariery młodych, utalentowanych kierowców, aspirujących do osiągnięcia najwyższych laurów w rajdach samochodowych. 20 lat startów Gronholma w WRC skutkowały zebraniem imponującego doświadczenia w jednej z najtrudniejszych dziedzin motorsportu. W tym czasie kierowca zwyciężył 30 razy, 61 razy stanął na podium oraz wygrał 542 odcinki specjalne.

Zaangażowanie utytułowanego Gronholma w kierowaniu karierą Jariego Huttunena i podjęcie startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata w zespole Hyundai Poland Racing, stanowi milowy krok w karierze młodego Fina.