Nowy Volkswagen Amarok – trzecia generacja pick-up’a coraz bliżej debiutu. Producent udostępnił zdjęcie wnętrza

Pick-up’y reprezentują pewien styl i pewne podejście do życia. Bez nich wiele prac i zadań byłoby niemożliwych do wykonania. Duży ładunek do przewiezienia, trudna droga, a nawet bezdroża – ten kto jest właścicielem pick-up’a wie, że może na nim polegać.

Obecna generacja Volkswagena Amaroka jest produkowana od 2010 roku. Od tego czasu na całym świecie sprzedano ponad 815 000 sztuk, w tym ponad 83 000 w Australii. Nadszedł czas, by na drogi wyjechała kolejna generacja pick-up’a.

Nowy Volkswagen Amarok, zaprojektowany przez zespoły konstruktorów z Australii i z Europy nowy pick-up na bazie Forda Rangera, będzie produkowany w RPA. Trzecia generacja Volkswagena Amaroka zyska całkowicie inny wygląd zewnętrzny i wewnętrzny niż jej poprzednik. Samochód będzie o o 10 cm dłuższy i 4 cm szerszy od poprzednika.

Nowy Volkswagen Amarok ma być oferowany z turbodoładowanym silnikiem wysokoprężnym V6 (V6 TDI). W ofercie będą także inne jednostki napędowe, specyficzne dla danego rynku.

Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok 2023, fot. materiały prasowe / Volkswagen

Z opublikowanych przez Volkswagena zdjęć wnętrza można wywnioskować, że nowy Amarok będzie wyposażony w cyfrowy zestaw wskaźników i poziomy ekran informacyjno-rozrywkowy. Szwy na desce rozdzielczej i nietypowe schowki wyglądają podobnie do tych z Forda Rangera Wildtrak.

Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok, fot. materiały prasowe / Volkswagen

Premiera nowego Volkswagena Amaroka odbędzie się latem, a pod koniec 2022 roku będzie go można zamówić na kilku pierwszych rynkach.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze