Ewa Kania

Nowy taryfikator mandatów i mamy już pierwszego rekordzistę. Kierowca BMW uzbierał 8200 zł i 55 punktów karnych

Kolejna zmiana w taryfikatorze mandatów weszła w życie w minioną sobotę, a już mamy pierwszego, niechlubnego rekordzistę. Kierowca BMW tak bardzo bał się spotkania z policją, że sam chyba nie wiedział w jak poważne problemy się pakuje.

Kierowca BMW próbował uciec przed policją

Patrol drogówki zauważył w miejscowości Rudniki (woj. świętokrzyskie) zauważył jadące z dużą prędkością BMW, które w obszarze zabudowanym, na przejściu dla pieszych wyprzedzało kilka samochodów. Pomiar prędkości dał wynik 121 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

Funkcjonariusze ruszyli za piratem drogowym, który chyba nie miał zamiaru się zatrzymać. Domyślamy się tego, bo w policyjnym komunikacie jest tylko informacja o tym, że radiowóz wyprzedził BMW i zajechał mu drogę. Oba pojazdy zatrzymały się, a policjanci podbiegli do uciekiniera, nakazując mu opuszczenie pojazdu.

Wtedy mężczyzna zdecydował się ruszyć i uderzył w radiowóz. Na tym zakończył się pościg, a z udostępnionych zdjęć można się domyślać, że zatrzymały go… otwarte drzwi. Policjanci ponownie poskąpili dokładniejszego opisu.

Nowy taryfikator mandatów nie jest największym problemem kierowcy BMW

Po zatrzymaniu okazało się, że 35-latek uciekał, ponieważ bał się zatrzymania prawa jazdy. Bał się słusznie, ale teraz ma większe zmartwienia na głowie. Policjanci podsumowali jego wyczyny na 8200 zł grzywny oraz 55 punktów karnych. Zapomnieli przy tym dodać, że poza wykroczeniami, kierujący BMW popełnił także przestępstwo, jakim jest ucieczka przed policją. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

kierowca BMW

Zmiana w mandatach od 17 września

Zgodnie z nowym taryfikatorem maksymalna liczba punktów karnych za jedno wykroczenie wzrosła z 10 do 15 punktów. Ponadto kierowcy, którzy w ciągu dwóch lat popełnią to samo poważne wykroczenie (dotyczy wybranych wykroczeń), zapłacą podwójny mandat. Po szczegóły odsyłamy do naszego obszernego tekstu na ten temat (link w środku tego artykułu).

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze