Nowy roadster Tesli zaplanowany na 2014 rok

Specjalizująca się w elektrycznym roadsterze Tesla planuje rozszerzenie oferty i pożegnanie się z opinią niszowego producenta.

Tesla S nie przypomina elektrycznego pudełka.
fot. Tesla

Oferta Tesli zostanie poszerzona o małego crossovera, vana i kabriolet. Trzeba przyznać, że są to bardzo odważne posunięcia, ale mając na uwadze wcześniejsze sukcesy tej marki nie musimy się martwić o jej popularność. Mimo wszystko flagowym modelem Tesli będzie nadal roadster, którego nową odsłonę mamy poznać w 2014 roku.

Roadster, jak twierdzą piarowcy z Tesli, będzie bazowany na skróconym podwoziu oferowanego już w sprzedaży sedana Tesla S, który sam w sobie jest imponującym wozem. Nowoczesne podwozie roadstera ma być odpowiedzialne jednocześnie za ulepszone osiągi oraz obniżyć koszty, co sprawi, że pierwszy raz Tesla stanie się dostępna dla mniej zamożnych użytkowników dróg. Co więcej, producent planuje stać się silną konkurencją dla popularnego BMW.

To bardzo odważne wyzwanie rzucone bawarczykom, których auta cieszą się uznaniem od wielu dziesięcioleci. Czy Tesla wejdzie na europejski rynek i już za parę lat elektryczne auto z emblematem T nie będzie na naszych drogach niczym nadzwyczajnym? Poczekajmy co na taki pomysł inni producenci ekologicznych samochodów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze