Nowy Qashqai już w marcu

Pierwsze egzemplarze odświeżonego modelu trafią do polskich klientów w marcu, choć już teraz model dostępny jest w przedsprzedaży w salonach Nissana. Ważną różnicą pomiędzy poprzednią wersją a nową jest bogatsze wyposażenie podstawowe, pomimo braku różnicy w cenie.

fot. Nissan

Ceny modelu Qashqai w wersji podstawowej Visia rozpoczynają się już od 69400 zł, a Qashqai+2 od 77400 zł. Dla wersji Acenta dodano w standardzie min. czujniki parkowania, radio ze zmieniarką i sześcioma głośnikami, funkcja ograniczania prędkości w tempomacie. Wszystko to czyni model Qashqai bardziej konkurencyjnym na rynku niż do tej pory.

Największe zmiany widoczne są w przedniej części nadwozia – nowa maska, przedni zderzak, błotniki, grill i reflektory zyskały na świeżości, są bardziej opływowe i nadają autu energiczny wygląd. Kształt tylnych świateł poddano jedynie drobnemu retuszowi; zastosowano także bardziej przezroczyste klosze. Wprowadzono nowe kolory nadwozia: czerwony Magnetic Red i szary Titanium Grey i dwa ciekawe wzory aluminiowych obręczy kół: pięcioramienne w wersji 16- lub 17-calowej.

Na desce rozdzielczej pojawiły się bardziej przejrzyste i czytelniejsze wskaźniki. Pomiędzy nimi znajduje się zmodernizowany wyświetlacz komputera pokładowego. W ofercie wyposażenia znalazła się nowa odmiana popielatej skórzanej tapicerki, której towarzyszy czerń w górnej części boczków drzwi i deski rozdzielczej oraz jasnopopielaty kolor dolnej części kabiny, który rozjaśnia i ociepla wnętrze. Podobne zadanie spełnia dodatkowe oświetlenie przypodłogowe, które przydaje się zwłaszcza podczas wsiadaniu.

fot. Nissan

Komfort użytkowania podnoszą liczne schowki, w tym nowa przegródka w dolnej części konsoli centralnej, w której idealnie mieści się telefon komórkowy lub przenośny odtwarzacz muzyczny. W wersjach wyposażonych w napęd na jedną oś (czyli takich, w których nie zamontowano przełącznika All Mode), pomiędzy fotelami, tuż obok dźwigni zmiany biegów znajduje się jeszcze jedna przegródka na bilety parkingowe, klucze lub karty magnetyczne. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze