Karolina Chojnacka

Nowy Opel Astra Sports Tourer – mniejszy od poprzednika, ale za to hybrydowy. Co oferuje kombi?

Kilka miesięcy po premierze nowego Opla Astry, niemiecki producent prezentuje jego odpowiednika w wersji Sport Tourer.

Nowe samochody zazwyczaj są większe od swoich poprzedników, ale nie tym przypadku. Nowy Opel Astra Sports Tourer jest aż o 60 mm krótszy (ma 4642 mm długości) od auta, które zastępuje, między innymi przez krótszy przedni zwis. Zwiększył się za to rozstaw osi i to aż o 70 mm (2732 mm). Bagażnik ma liczyć od 608 do 1634 litrów, w przypadku złożenia tylnych siedzeń (można je dzielić 40/20/40).

Opel Astra Sports Tourer
Opel Astra Sports Tourer, fot. materiały prasowe / Opel

Co warte odnotowania, w bagażniku nowością ma być opcjonalna ruchoma podłoga Intelli-Space, która ułatwi między innymi. dostęp do zestawu naprawczego czy apteczki z tylnego siedzenia, bez konieczności rozpakowywania całego bagażnika.

Opel Astra Sports Tourer
Opel Astra Sports Tourer, fot. materiały prasowe / Opel

Opel Astra Sports Tourer – gama jednostek napędowych

Pod maską nowego Opla Astry Sports Tourer poza klasycznym silnikami benzynowymi i dieslami, znajdą się po raz pierwszy w historii modelu hybrydy plug-in o mocy 180 KM i 225 KM. Konwencjonalne silniki będą generować od 110 do 130 KM i będą parowane z 6-biegową skrzynią manualną lub 8-stopniowym automatem (w przypadku mocniejszych wersji).

Na więcej szczegółów dotyczących między innymi danych technicznych czy cen, musimy jeszcze poczekać. W salonach nowy Opel Astra Sports Tourer  powinien pojawić się pod koniec wiosny przyszłego roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze