Nowe, torowe Lamborghini cieszy uszy rykiem wolnossącego V12 - warto posłuchać

Nowe, torowe Lamborghini cieszy uszy rykiem wolnossącego V12 - warto posłuchać

29 marca 2020
1
Oficjalnych informacji na temat tego modelu jest zaledwie garstka, ale to wystarcza, żeby dać dość dobry ogląd tego, jakiego samochodu możemy się spodziewać. I jak brzmi!

Lamborghini opublikowało na swoim kanale 17-sekundowe wideo, prezentujące „nowy samochód z V12 od Lamborghini Squadra Corse”. Na kilku zbliżeniach możemy zobaczyć, że nadwozie pełne jest załamań i ostrych linii, urozmaiconych wielkimi wlotami powietrza. Drzwi oczywiście są podnoszone do góry.

Zobacz koniecznie: Policjanci tańczą dla dzieci objętych kwarantanną. W Polsce!

Squadra Corse to wyścigowa dywizja Lamborghini, a sam producent pisze wprost pod wideo, że mowa tu o „przeznaczonym wyłącznie do wyścigów hipersamochodzie”. Napędzany jest wolnossącym V12 o pojemności 6,5 l, generującym 830 KM. Auto zbudowano na monokoku z włókna węglowego, wyposażone jest w duże tylne skrzydło, wlot powietrza na dachu i dwa kolejne w masce. Producent chwali się też „innowacyjnym samoblokującym się dyferencjałem”, który ma wyraźnie poprawić zachowanie auta na torze.

Nienazwany jeszcze samochód wyścigowy przechodzi właśnie ostatnie testy i zadebiutuje latem tego roku. Powstanie w limitowanej liczbie egzemplarzy. Wiele wskazuje na to, że bazuje on na Aventadorze (ten sam silnik, unoszone do góry drzwi) i może być laurką pożegnalną dla tego modelu, który jest obecny na rynku już od 9 lat.

Z ostatniej chwiliW Holandii też mają szeryfów. Ten swoją „interwencję” zapamięta na długo

Zobacz też:
Fabrycznie nowe BMW 740i z 1997 roku do kupienia. I to w Polsce!

Ile osób może jechać razem autem w czasie epidemii?

Policja wprowadza nowe zasady kontroli drogowej na czas epidemii koronawirusa

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!