Nowe Renault Twingo – coraz piękniejszy maluch. Film

Renault prezentuje nowe Renault Twingo - atrakcyjny, mały, wyrazisty samochód, który wreszcie wygląda naprawdę ładnie. Ciekawostką jest to, że silnik przeniesiono do tyłu pojazdu.

Nowe Renault Twino – wyjatkowo urodziwy, mały samochód.
fot. Renault
Renault Twngo po raz pierwy w wersji 5-drzwiowej.
fot. Renault

Dwadzieścia lat po premierze pierwszej generacji Twingo, Renault zadebiutowało właśnie z nowym pomysłem na małe auto. Celem było stworzenie w niedużym nadwoziu jeszcze większej ilości miejsca i poprawa zwrotności samochodu. Stąd pomysł stworzenia konstrukcji z silnikiem umieszczonym z tyłu. Koszty opracowania modelu były jednak wysokie. Tak doszło do skrzyżowania ścieżek Renault i Daimlera, który ze swej strony prowadził prace nad następną generacją 2- i 4-miejscowego Smarta. W 2010 roku zostało podpisane porozumienie o strategicznej współpracy obydwu firm.

20 lat Renault Twingo – historię modelu przeczytasz tu.

Przeniesienie silnika na tył pojazdu pozwoliło uwolnić przednią oś i znacząco zwiększyć promień skrętu kół oraz zwiększyć ilość miejsca w kabinie. Dzięki skróceniu przodu i przesunięciu kół w stronę skraju nadwozia, Twingo może poszczycić się rozstawem osi i przestronnością godną auta z wyższego segmentu.

Z przodu widoczne są głównie duże reflektory i umieszczonymi nad nimi kierunkowskazy oraz okrągłe dzienne światła LED. Niektóre elementy stylistyki auta wzorowane były bezpośrednio na R5: silnie zarysowane błotniki i nachylona tylna szyba przypominają legendarne R5 Turbo z silnikiem umieszczonym z tyłu, gwiazdę tamtej epoki. Duża, przeszklona tylna klapa podkreśla kształt tyłu, a tylne światła tworzą ciekawe przedłużenie przeszklonej powierzchni tylnej klapy. Producent przewidział szerokie możliwości personalizacji auta poprzez dobór kolorów nadwozia i elementów wystroju zewnętrznego, takich jak obudowy lusterek bocznych, boczne listwy ochronne czy naklejki.

Sportowy look Renault Clio.
fot. Renault

Twingo po raz pierwszy będzie dostępne w wersji 5-drzwiowej. Będzie dostępne w palecie czterech kolorów: jasnoniebieskiego, białego, żółtego i czerwonego.

Ciekawe rozwiązanie tylnej klapy w Renault Twingo.
fot. RenaultZostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze