Karolina Chojnacka

Nowe barwy bolidu Mercedesa w walce z dyskryminacją

Nowe barwy Mercedesa na sezon 2020 mają być wyrazem poparcia dla różnorodności oraz sprzeciwem wobec rasizmu i wszelkich form dyskryminacji.

Na początku tego tygodnia w mediach społecznościowych ekipy Mercedesa pojawiło się zdjęcie nowych barw ich bolidu – Mercedesa W11 zdominowało czarne malowanie. To dość istotna zmiana dla ekipy występującej do tej pory w zbiorowej wyobraźni fanów jako Srebrne Strzały.

Nowa czarna barwa ma być wyrazem poparcia dla różnorodności oraz sprzeciwem wobec rasizmu i wszelkich form dyskryminacji. Na halo pojawi się hasło „End Racism”, a na lusterkach #WeRaceAsOne, promujący nową inicjatywę Formuły 1.

Przeczytaj też: #WeRaceAsOne – nowa inicjatywa Formuły 1 w walce z globalną nierównością

Szef ekipy z Brackley, Toto Wolff, powiedział:

Nie ma miejsca na rasizm i dyskryminację w naszym społeczeństwie, sporcie ani w naszym zespole: takie jest główne przekonanie Mercedesa. Jednak posiadanie właściwych przekonań i właściwego sposobu myślenia nie wystarczy, jeśli będziemy milczeć. Chcemy wykorzystać nasz głos i globalną platformę jaką jest Formuła 1, aby mówić o szacunku i równości, a Srebrne Strzały będą ścigać się w czarnych barwach przez cały sezon 2020, by pokazać nasze zaangażowanie na rzecz większej różnorodności w naszym zespole i naszym sporcie.

Nie będziemy się wzbraniać przed naszymi słabościami w tym temacie, ani przed postępem, który musimy jeszcze poczynić; nasza odwaga jest naszym publicznym zobowiązaniem do podjęcia pozytywnych działań . Zamierzamy znaleźć i przyciągnąć najlepsze talenty z jak najszerszego grona, a także stworzyć dla nich wiarygodne ścieżki dotarcia do naszego sportu, aby w przyszłości zbudować silniejszy i bardziej zróżnicowany zespół.

Nowe barwy bolidu Mercedesa w walce z dyskryminacją

Przeczytaj też: 6 rekordów F1, które mogą zostać pobite w sezonie 2020!

Kierowcy Mercedesa, Lewis Hamilton i Valtteri Bottas, będą się ścigać w czarnych kombinezonach, do których dopasują malowania swoich kasków. Obaj zawodnicy z całego serca popierają inicjatywę szefostwa. Hamilton wyznał:

Chciałbym bardzo podziękować Toto i Zarządowi Mercedesa za poświęcenie mi czasu na wysłuchanie, rozmowę oraz prawdziwe zrozumienie moich doświadczeń i pasji oraz za to ważne oświadczenie, że chcemy się zmienić i ulepszyć jako biznes. Chcemy zbudować spuściznę, która wykracza poza sport. Jeśli możemy być liderami i możemy zacząć budować większą różnorodność w naszym własnym biznesie, to wyślemy tak mocne przesłanie w świat, że da to innym pewność siebie, aby rozpocząć dialog na temat tego, jak mogą wdrożyć zmiany.

Bottas dodał:

Formuła 1 to świat, który jest określany przez osiągi, ale wciąż zawiera wiele barier dla ludzi pochodzących ze środowisk, które tradycyjnie nie były częścią tego sportu. Wiemy, że nasze zespoły są silniejsze, gdy są bardziej reprezentatywne dla społeczeństwa, którego jesteśmy częścią, i ważne jest, abyśmy byli zjednoczeni i wykazywali nasze zaangażowanie na rzecz zmian. Rasizm i dyskryminacja nie mają miejsca w naszym sporcie, ani w naszym społeczeństwie i jestem dumny, że mogę występować z zespołem, Lewisem i Mercedes-Benz w tym ważnym oświadczeniu.

Jeszcze przed końcem sezonu 2020 Mercedes chce wystartować z programem „Diversity and Inclusion”, którego zadaniem będzie podnoszenie świadomości członków zespołu, analiza procesu rekrutacji i rozwoju, współpraca z kluczowymi interesariuszami F1 w celu poprawy dostępności do sportu oraz ukierunkowane inicjatyw edukacyjnych mających na celu zachęcenie i wsparcie utalentowanych osób z niedostatecznie reprezentowanych środowisk, które chcą osiągnąć sukces w F1.

Nowego, czarnego Mercedesa kibice zobaczą w akcji już w ten weekend. 5 lipca na torze Red Bull Ring w Austrii odbędzie się pierwszy wyścig Formuły 1 w sezonie 2020.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze