Nissan nie będzie już pracował nad silnikami spalinowymi! Przynajmniej nie dla Europy

Kolejny producent podejmuje decyzję, której skutki kierowcy odczują bardzo boleśnie już za kilka lat. Z oferty Nissana znikną niedługo silniki spalinowe.

Elektromobilność zbliża się nieubłaganie i chociaż taka przyszłość motoryzacji była do przewidzenia już od dawna, to łudziliśmy się, że proces ten nastąpi w sposób naturalny, a nie poprzez zmuszanie klientów do wyboru aut elektrycznych. Tymczasem wycofywanie się kolejnych producentów w najbliższych latach z silników spalinowych, doprowadzi do takiej właśnie sytuacji.

Nissan zapowiada 23 zelektryfikowane modele. Kiedy wyjadą na drogi?

Teraz taką wizję roztoczyli przed nami przedstawiciele Nissana, ogłaszając, że firma zaprzestaje rozwoju klasycznych jednostek napędowych. Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że obecnie oferowane silnik zostaną z nami jeszcze przez chwilę, ale nie doczekają się żadnych poprawek, ani tym bardziej następców. Kiedy więc okaże się, że nie spełniają kolejnych norm spalin, po prostu znikną z oferty, a klientom pozostanie wybór wariantów elektrycznych.

Nissan zapowiada nowy, elektryczny samochód. To następca Nissana Micra

Te wiadomości dotyczą naturalnie tylko Europy – reszta świata nie ma problemu z samochodami spalinowymi i tam pozostaną jeszcze długo w ofercie. Dlatego inny dostali na przykład nowy model Z, czyli ekscytujące coupe z podwójnie doładowanym V6 o mocy 405 KM, natomiast dla Europejczyków Nissan szykuje… elektryczną Micrę.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze