Nissan Juke na pustynny piasek

Nissan Juke na pustynny piasek

28 października 2015
Japoński producent rozpoczął niedawno sprzedaż samochodów NISMO na Bliskim Wschodzie. Z tej okazji postanowił przygotować specjalną wersję modelu Juke, która z pewnością przypadłaby do gustu szejkom.

Na początku października Nissan otworzył przedstawicielstwo marki NISMO w Dubaju. Z tej okazji przygotowano specjalną wersję modelu Patrol, która została wyposażona w silnik V8 o mocy 433 KM. 

To jednak nie wszystkie ciekawostki, które zaprezentował producent. Specjalnie na tą okazję Nissan przygotował model Juke Nismo RSand, czyli szalonego crossovera z nietypowym napędem, który przyda się do przemierzania pustyni. Auto zostało wyposażone w gąsienice.

Pod maską pracuje silnik o pojemności 1,6 litra, którego maksymalna moc to 218 KM. Jednak auto nie będzie w stanie wykorzystać maksimum, ponieważ prędkość maksymalna będzie hamowana przez napęd. Zamiast 220 km/h pojedzie jedynie 65 km/h. Jednak nie zatrzymają go nawet bezkresne pustynie w Abu Dhabi.

To nie pierwszy tego typu projekt zbudowany przez Nissana. Kilka lat temu powstał Nissan Juke RSnow, który miał za zadanie powalczyć na niełatwym gruncie w krainie lodu i śniegu w Szwecji.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!