Nissan Ariya – cena w Polsce. Elektryczny crossover kosztuje dużo więcej niż konkurencja

Nissan Ariya, pierwszy, elektryczny crossover japońskiego producenta jest już dostępny w przedsprzedaży w Polsce. Czy jego futurystyczny wygląd, zaskakujące rozwiązania we wnętrzu, spory zasięg i inspiracje modelem GT-R wystarczą, aby podbić serca polskich kierowców? Czy może odstraszy ich cena elektryka?

Nissan Ariya w zależności od wybranej wersji zakres mocy silników elektrycznych będzie dostępny w opcjach pomiędzy 218 KM a 394 KM. Do wyboru będzie napęd na przednią lub obie osie (łącznie będą dostępne 4 kombinacje). Ten ostatni nazywa się e-4ORCE (z tylnym zawieszeniem wielowahaczowym). Wówczas na pokładzie auta zamontowane są dwa silniki elektryczne (po jednym przy każdej osi) o łącznej mocy 394 KM. Samochód z takim układem napędowym ma przyspieszać do 100 km/h w zaledwie 5,1 sekundy i mieć prędkość maksymalną do 200 km/h.

Nissan Ariya
Nissan Ariya, fot. materiały prasowe / Nissan

Niezależnie od wybranej wersji pojazd będzie mógł być ładowany w standardzie szybkiego ładowania CCS do 130 kW, co umożliwi uzupełnienie energii niezbędnej do przejechania 300 km w około 30 minut (dane producenta). Tym samym producent zrezygnował ze standardu ładowania CHaDeMo, a jest to zasługa instalacji systemu kontroli termicznej akumulatora, który stale optymalizuje temperaturę tego chłodzonego cieczą elementu.

Nissan Ariya – cena w Polsce

Nissan Ariya będzie dostępny w Polsce w trzech wersjach, a jego cennik startuje od 215 900 złotych.

  • Nissan Ariya 63 kWh – od 215 900 złotych – to model z napędem na przednie koła, który na jednym ładowaniu przejedzie nawet do 403 kilometrów
  • Nissan Ariya 87 kWh – od 252 400 zł – oferuje największy zasięg spośród wszystkich wersji pojazdu, do 520 kilometrów
  • Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh -od 278 400 złotych – to najmocniejsza odmiana elektryka, która na jednym ładowaniu przejedzie do 490 kilometrów. Samochód wyposażony jest w napęd na cztery koła e-4ORCE

Egzemplarze elektryka z napędem na przednią oś – Ariya 63 kWh i Ariya 87 kWh – trafią do pierwszych klientów latem 2022 roku, a Ariya e-4ORCE 87 kWh z napędem na cztery koła – późną jesienią tego roku.

Nissan Ariya będzie się mierzyć na rynku z trzema groźnymi rywalami: Volkswagenem ID.4, Fordem Mustangiem Mach-E oraz Teslą Y. Samochody te plasują się cenowo w okolicach 190 tysięcy złotych wzyż.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze