Nieszczęśliwy wypadek, czy próba zabójstwa motocyklisty?

Nieszczęśliwy wypadek, czy próba zabójstwa motocyklisty?

02 października 2020
1
13
Osoba która zamieściła to nagranie w sieci, nie ma wątpliwości co do przebiegu zdarzenia. Czy słusznie?

Oto jak sytuację widzi osoba, na której kanale pojawiło się wideo - „furiat w SUV-ie prawie zabija motocyklistę”. Oglądamy więc nagranie i widzimy kierującego pickupem, który wyprzedza blokującego lewy pas motocyklistę, przejeżdżając niebezpiecznie blisko koło niego. Kiedy wracał na swój pas, rider stracił równowagę, nie utrzymał się na motocyklu i upadł na asfalt.

Wjechał w motocyklistę, żeby zepchnąć go z pasa

Czy widzicie tu agresywne zachowanie kierowcy pickupa? Czy jedzie jak furiat? Widzieliśmy nagrania z furiatami, którzy zajeżdżali drogę motocyklistom, albo zrównywali się z nimi i uderzali w nich. Tutaj nie było niczego takiego.

Motocyklista wyłamał lusterko innemu kierowcy. Takiej reakcji się nie spodziewał

Widzimy za to trzypasmową autostradę, na której prawy pas jest pusty, na środkowym jedzie autor nagrania, a lewy blokują dwaj motocykliści, którym nagle przestało się spieszyć. Niby Stany Zjednoczone, a obrazek jak z polskiej autostrady. Kierowca pickupa mógł celowo trącić motocyklistę, ale mógł to zrobić przypadkiem. Jego zachowanie wskazuje raczej kierowcę, który chciał wyprzedzić kogoś innego, co prawda łamiąc przepisy, ale łamiąc je „tylko trochę”. Dlatego nie zjechał całym pojazdem na lewe pobocze. Sam moment uderzenia też nie jest taki oczywisty, kiedy zobaczymy nagranie w zwolnionym tempie. Pickup jedzie niezwykle blisko motocyklisty, ale ten traci równowagę pod sam koniec manewru, chociaż pojazd wcale się do niego bardziej nie zbliżył. Może trącił go w samo lusterko i przy tej prędkości to wystarczyło?

Potrącił motocyklistę, bo sam nie wiedział gdzie chce jechać?

Bez względu na faktyczny powód tego zdarzenia, kierowca pickupa powinien ponieść surową karę. Nie tylko świadomie naraził motocyklistę, wyprzedzając go tak blisko i niezgodnie z prawem, to na dodatek uciekł z miejsca zdarzenia.

Komentarze

brum
02 października 2020 11:42
szkoda że nie pokazali co wcześniej odpierdzielał motorowerzysta
Creo > brum
02 października 2020 17:58
Wał się cymbale
> brum
02 października 2020 19:43
Załosne jesteś
Mazik > brum
02 października 2020 20:11
Brum ty de...lu
Mazik > Mazik
02 października 2020 20:13
Nie masz zielonego pojecia a gadasz ...pewnie gdybys to byl Th to inaczej bys tu puetdzial
Yvo > Mazik
02 października 2020 23:57
A ty masz pojęcie? Takie rzeczy w Ameryce to normalka i w przeciwieństwie do Europy tam motocykliści uważają się za święte krowy (podobnie jak u nas rowerzyści) i myślą, że wszystko im wolno. Więc osądzaj dopiero jak będziesz znał cały przebieg zdarzenia.
A tak to wygląda w Ameryce:
https://youtu.be/7dqIPRYTWWA
Pod-PiS
02 października 2020 12:11
Było jechać prawym ^^
srum
02 października 2020 12:13
cokolwiek "odpierdzielał" - czy to upoważnia kogokolwiek do potrącenia go z ewentualnym skutkiem śmiertelnym?
Robbie
02 października 2020 16:16
w USA nie radzę białemu popadać w konflikt z prawem, w więzieniu 85% to Latynosi i Murzyni. Większość białych to przestępcy seksualni. Biały ma tam piekło. Socjopata z pickupa odsiedzi co najmniej rok za usiłowanie zabójstwa II-stopnia (z wykorzystaniem niebezpiecznego narzędzia w tym przypadku samochodu). Pamiętam taki przypadek z Glenview, gdzie furiatka lekko otarła się o radiowóz chcąc nastraszyć jego kierowcę - 2 lata więzienia, za robite lusterko i kilka rys na lakierze.
Tomek
02 października 2020 19:03
Zastanawiam się czy Autor ma poważna wadę wzroku czy ja, ja widzę w końcowej fazie wyprzedzania zmianę kierunku samochodu, który uderza na wysokości swojego tylnego koła motocyklistę. Co do postawy to jak mnie wyprzedza w ten sposób samchód to uciekam w bok a nie jadę prosto, praw fizyki nie da się oszukać, motocykliści w starciu nawet z małym samochodem nigdy nie mają szans.
Fenix
02 października 2020 19:59
Gosc pikupem chcial tez zaszpanowac wyprzedzajac motocykl i troche beszczelnie zakonczyl wyprzedzanie ,i uciekl z miejsca wypadku masakra co ludzie w glowach maja .
Z_E_D
03 października 2020 13:41
jak dla mnie faul
iza
05 października 2020 12:30
fajnie się bawią chłopaki na motorach?!