Niemcy wywożą paliwo z Polski na potęgę! Ten próbował na raz przeszmuglować 1600 litrów!

Paliwa w Polsce zawsze były tańsze niż u naszego zachodniego sąsiada, ale po ostatnich obniżkach różnica zrobiła się naprawdę spora. Nic dziwnego że niemieccy kierowcy coraz chętniej wybierają się do naszego kraju zatankować. Ale niektórzy po prostu nie znają umiaru.

Ceny paliw w Polsce najpierw spadły nieznacznie, dzięki obniżce akcyzy, a od 1 lutego zaczął na nie obowiązywać niższy podatek VAT (z 23 na 8 procent). Dzięki temu można znaleźć stacje benzynowe, na których cena Pb95 nieznacznie przekracza 5 złotych za litr. A to o 2 złote taniej, niż w Niemczech!

Niemcy tankują tanie paliwo z Polski

Nic dziwnego, że osoby mieszkające blisko polskiej granicy, zaczęły uprawiać „turystykę paliwową”. Nie wszyscy jednak znają umiar, a także przepisy. Zgodnie z nimi możemy swobodnie tankować auto w innym kraju, a także wwieźć paliwo nie tylko w baku, lecz nie więcej niż 20 litrów.

Obniżka cen na stacjach paliw. Jak bardzo zmiany będą odczuwalne przez kierowców?

„Nieco” przekroczył ową normę pewien Niemiec, który wwiózł do swojego kraju osiem… dwustulitrowych beczek! Na gorącym uczynku przyłapali go celnicy, których musiały zainteresować beczki wypełnione 1600 litrami oleju napędowego. Ocenili oni, że mężczyzna oszukał tamtejszy Urząd Skarbowy na 750 euro (pytanie co za takie oszustwo grozi), a do tego nałożyli na niego 1500 euro mandatu za nielegalny transport materiałów niebezpiecznych. Jakby nie było, zrobił ze swojej ciężarówki małą, nielegalną cysternę.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze