Nie tylko Polacy kombinują – niemiecki salon chciał zrobić przekręt na podatku VAT

Podobno tylko Polacy znają takie określenia jak „kombinować” albo „załatwić coś”. Jak pokazuje ten przykład, również w innych krajach, takich jak Niemcy, trafiają się „pomysłowi” ludzie.

Poniższe wideo jest dość długie, ale początek to oględziny kupowanego samochodu. Dopiero od trzeciej minuty autor zaczyna opowiadać jak wyglądała cała historia, a od 4:20 dowiadujemy się, na czym polegał przekręt, jaki próbowali zrobić Niemcy.

Od 1,5 roku domaga się naprawy auta. Mercedes udaje, że nie wie o co chodzi

Otóż rząd niemiecki, w ramach pomocy gospodarce w dobie koronawirusowego kryzysu, zdecydował o obniżeniu stawki VAT z 19 do 16 procent. Ponieważ finalizacja zakupu prezentowanego Seata Arony miała miejsce już po wejściu nowej stawki, kupujący poprosił o wystawienie faktury, która ją uwzględnia.

Wsparcie klienta poziom Tesla: dostał odszkodowanie, ale nie może nigdy kupić Tesli

Niemiecki diler zgodził się, ale zamiast obniżyć cenę samochodu, pozostawił ją niezmienioną, za to zwiększył cenę netto! W ten sposób sprzedając auto za tą samą cenę, zarabiał więcej. Tymczasem intencją niemieckiego rządu, który obniżył VAT, było w konsekwencji obniżenie cen towarów i zwiększenie popytu! Jak wyjaśnia autor nagrania, zostało to w sposób jednoznaczny wyjaśnione sprzedającemu, który zmuszony był przyznać rację i zwrócić nadpłatę, wynikającą z nieuczciwego zwiększenia ceny netto.

Najnowsze

Auto elektryczne kopie prądem? Tesla próbuje przejechać przez zalaną ulicę

Wśród wielu wątpliwości, dotyczących samochodów elektrycznych, można było usłyszeć między innymi obawy, czy taki pojazd nie kopnie nas prądem. Nie bał się tego z pewnością ten właściciel Tesli.

Każdy kierowca wie, że zalana ulica może się okazać zabójcza dla samochodu, Jeśli silnik zassie wodę, utkniemy i może to oznaczać konieczność dokonania poważnych napraw.

Tesla Model S jako amfibia

A czy ten problem dotyczy aut elektrycznych? Przecież ich silniki nie mogą zassać wody i zgasnąć. To prawda, ale wtedy wystawiamy na próbę zabezpieczenie pokładowej elektroniki, która jako pierwsza może się poddać, jeśli zbyt odważnie spróbujemy pokonać przeszkodę wodną.

Tesla wbiła się w przewróconą ciężarówkę. Wina sławnego autopilota?

Zupełnie nie przejmował się tym kierowca Tesli Model 3 na poniższym nagraniu. Zarejestrowano je w Szanghaju i widać na nim jak auto przejeżdża przez bardzo wysoką wodę, teoretycznie bez szwanku. Ciekawe czy chwilę po fakcie samochód dalej działał bez zarzutu.

Najnowsze

Nowe BMW 545e xDrive Limuzyna – bardzo mocna hybryda plug in z zasięgiem do 57 km!

Niemiecki producent zgodnie z założeniami poszerza zelektryfikowaną rodzinę modeli i wprowadza nową hybrydę plug in - limuzynę BMW 545e xDrive. Sześciocylindrowy rzędowy silnik, zasięg prawie do 60 km i sportowy "warkot" - brzmi kusząco, nieprawdaż?

Nowe modele hybrydowe plug-in BMW 530e napędza układ BMW eDrive najnowszej generacji w połączeniu z czterocylindrowym silnikiem benzynowym. Od lipca 2020 r. w ofercie jest nowe BMW 530e Limuzyna oraz nowe BMW 530e xDrive Limuzyna.

BMW 545e xDrive Limuzyna napędza synchroniczny silnik elektryczny o mocy 109 KM połączony z wydajnym, sześciocylindrowym rzędowym silnikiem benzynowym z BMW TwinPower Turbo o mocy 286 KM, co daje łączną moc 394 KM. 

Moc przenoszona jest przez 8-stopniową skrzynię Steptronic i rozdzielana adaptacyjnie na wszystkie koła przez inteligentny napęd BMW xDrive. Maksymalny systemowy moment obrotowy wynosi 600 Nm. Prędkość maksymalna to 250 km/h, a w trybie elektrycznym 140 km/h. Nowe BMW 545e xDrive przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,7 s. Zasięg w trybie czysto elektrycznym wynosi do 57 km. 

Nowe BMW 545e xDrive Limuzyna

Najnowszy model hybrydowy plug-in BMW serii 5 wyposażony jest w akumulator litowo-jonowy 400 V umieszczony pod tylną kanapą w sposób niezajmujący wiele miejsca. Przy pojemności bagażnika wynoszącej 410 litrów możliwości transportowe BMW 545e xDrive są tylko nieznacznie mniejsze, niż w przypadku wersji benzynowej czy wysokoprężnej.

Nowe BMW 545e xDrive Limuzyna

BMW 545e xDrive oferuje wiele sposobów zarządzania energią. Naciśnięcie odpowiedniego przycisku na konsoli środkowej umożliwia wybranie różnych trybów jazdy, które po części można dostosować do własnych preferencji.

Nowe BMW 545e xDrive Limuzyna

Standardowym ustawieniem jest tryb Hybrid, który zapewnia zrównoważoną pracę i inteligentną interakcję pomiędzy silnikiem spalinowym i elektrycznym. W menu iDrive jako ustawienie domyślne można też wybrać tryb Electric.

W trybie Hybrid działa przede wszystkim silnik elektryczny, silnik spalinowy włącza się tylko przy wyższych obrotach lub mocniejszym naciśnięciu pedału gazu. 

Nowe BMW 545e xDrive Limuzyna

Z kolei tryb Electric umożliwia jazdę bez lokalnej emisji spalin na dystansie do 57 km i z prędkością do 140 km/h. W trybie SPORT silnik elektryczny wspomaga sześciocylindrowy silnik benzynowy, zapewniając maksymalną moc systemową 394 KM. Tryb skonfigurowany jest do dynamicznej jazdy, a zmiana biegów odbywa się w sportowy sposób.

Nowe BMW 545e xDrive Limuzyna

Funkcja BMW eDrive Zone umożliwia automatyczne przełączanie napędu na tryb elektryczny przy wjeździe do miejskiej strefy ekologicznej i innych określonych obszarów w miastach.

Ponadto jazda bez lokalnej emisji spalin hybrydą plug-in BMW jest nagradzana unikalnym na skalę światową programem bonusowym BMW Points.

Nowe BMW 545e xDrive Limuzyna

System nawigacyjny wyświetla nie tylko stacje benzynowe, ale także publiczne stacje ładowania. Przy wyborze stacji ładowania kierowca otrzymuje oprócz informacji o przewidywanej dostępności również rekomendacje pobliskich restauracji lub kawiarni. Ponadto BMW umożliwia klientom BMW Charging rezerwowanie z pojazdu przystosowanej do tego stacji ładowania na określony czas.

Nowe BMW 545e xDrive Limuzyna

Najnowsze

Caravans Salon Poland 2020 – znamy pierwsze szczegóły targów!

Caravans Salon Poland 2020 rozpocznie się już 2 października w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i potrwa przez 3 dni. Przygotowania do tej prestiżowej imprezy nabierają rozpędu. Organizatorzy podkreślają duże zainteresowanie ze strony wystawców oraz uczestników Ogólnopolskiego Zlotu Caravaningowego.

Wszystko wskazuje na to, że również w tym roku, w Poznaniu spotkają się wszyscy najważniejsi przedstawiciele branży caravaningowej w Polsce. Swój udział potwierdzili między innymi: Grupa CarGO, Grupa Elcamp czy też Centrum Campingowe Kutno, a co za tym idzie, można się spodziewać prezentacji oferty najważniejszych marek w świecie caravaningu. Sama Grupa CarGO ma ich w ofercie aż 8. Nie zabraknie, więc nowości 2020 od Frankii, Hobby, Hymera, Adrii czy Challengera. 

Jesienne targi to doskonała okazja do podsumowania sezonu oraz prezentacji premier na 2021 rok. Na poprzedniej edycji Caravans Salon wystawcy zaprezentowali 7 nowych pojazdów, w tym, udanym dla branży roku można spodziewać się ich jeszcze więcej. 

Caravans Salon Poland 2020 - znamy pierwsze szczegóły targów!

Wystawcy są bardzo zainteresowani, aby w tym wyjątkowo udanym sezonie pokazać się na targach, zaprezentować nowości oraz zapowiedzieć kolejne modele na rok 2021. Jesienny termin targów jest dobrą okazją na podsumowanie tego roku i planowanie kolejnego. Z doświadczenia widzimy, że wielu klientów właśnie w tym czasie decyduje się na zakup wymarzonego kampera lub przyczepy. – podkreśla Dyrektor Targów Caravans Salon 2020 Marta Szydłowska. 

Organizatorzy podkreślają również, że wiele modeli, które planowo miały być pokazane podczas Poznań Motor Show w czerwcu, zostanie zaprezentowanych właśnie podczas jesiennej edycji Caravans Salon.

W tej edycji organizatorzy chcą powołać do życia specjalną Strefę RETRO, gdzie właściciele zabytkowych czy unikatowych przyczep i kamperów, będą mogli zaprezentować swoje pojazdy szerszej publiczności. Właściciele takich „perełek” mogą zgłaszać się bezpośrednio do organizatorów by ustalić szczegóły ekspozycji swojego pojazdu.

Caravans Salon Poland 2020 - znamy pierwsze szczegóły targów!

W tym roku organizator wprowadził również nowe warianty biletów na targi, takie jak bilet dla dziecka, czy możliwość zakupu dwudniowego karnetu. Dodatkowo z okazji zbliżającego się święta Wojska Polskiego, została uruchomiona promocja, w której bilety na wydarzenie są tańsze o 30 lub 50% w zależności od wariantu (od 13 do 17 sierpnia) – więcej szczegółów na stronie www.caravanssalon.pl.

Ważnym elementem targów w Poznaniu jest Ogólnopolski Zlot Caravaningowy, na który w tym roku zjedzie ponad 150 ekip z całego kraju. Parcele na Zlot Caravaningowy wciąż są dostępne i cieszą się dużym zainteresowaniem.

Miejsca na XI Ogólnopolski Zlot Caravaningowy szybko się kończą. Obserwujemy wzrost zainteresowania i duży entuzjazm ze strony zlotowiczów. Ta edycja zlotu będzie większa, ale z zachowaniem wszelkich wymaganych środków bezpieczeństwa. Takich jak poszerzone alejki między kamperami, czy punkty dezynfekcyjne dla uczestników. 

Cały czas rośnie też lista naszych gości, podróżników, blogerów i ludzi związanych z branżą, którzy zaprezentują swoje prelekcje podczas targów. W efekcie współpracy ze społecznością i stowarzyszeniami, planujemy też wystawę zdjęć z podróży czy dedykowane warsztaty. Wciąż pojawiają się nowe pomysły, a my staramy się je wcielać w życie. 

Caravans Salon Poland 2020 - znamy pierwsze szczegóły targów!

Tegoroczne imprezy targowe, to również wyzwanie ze względu na dodatkowe środki bezpieczeństwa, jakie są wymagane przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Międzynarodowe Targi Poznańskie są w tej materii wzorem dla innych organizatorów, spełniając wszystkie narzucone wymogi a nawet dodając swoje rozwiązania rozszerzające te wymogi. Na MTP od lipca z powodzeniem organizuje się coraz większe imprezy dla szerokiej publiczności. 

Chcemy, aby nasi goście czuli się tu bezpiecznie i czerpali jak najwięcej przyjemności z imprezy, na która przychodzą. Obecnie obowiązuje nas limit 2,5 m2 na uczestnika, ponadto poszerzamy dodatkowo alejki między wystawcami, przy wejściu na targi korzystamy z kamer termowizyjnych i mierzymy temperaturę uczestników, na terenie targów przestrzegamy też nakazu zakrywania ust i nosa, bilety na imprezy są natomiast dostępne tylko online. – podkreśla Dyrektor Dariusz Wawrzyniak z Międzynarodowych Targów Poznańskich.   

 

Najnowsze

Nowa strefa rozrywki w Energylandii – autodrom i szybki rollercoaster dla miłośników wrażeń!

Specjalna strefa Moya Formuła w Energylandii została oficjalnie otwarta. Od dziś goście największego w Polsce parku rozrywki mogą korzystać m.in. z superszybkiego roller coastera, autodromu i wielu innych atrakcji.

Główną atrakcją strefy Moya Formuła jest Roller Coaster o tej samej nazwie. Jest to innowacyjny Launched Coaster z wyrzutem magnetycznym. Przyspieszenie na tej kolejce jest ogromne – potrafi się rozpędzić do 100 km/h w zaledwie 2-3 sekundy. Jest to przejażdżka dla ludzi spragnionych wyjątkowych doznań – przeciążenia wynoszą od -1 do 4,5 g.

Nowa strefa rozrywki w Energylandii - autodrom i szybki rollercoaster dla miłośników wrażeń!

Kolejka, jak i wszystkie inne atrakcje w Energylandii spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa. Co więcej, według statystyk i najczęściej pojawiających się komentarzy na facebooku Energylandii to właśnie ten Roller Coaster jest idealny dla całych rodzin! Zarówno dla młodzieży jak i dorosłych!

Oprócz tego, goście strefy Moya Formuła mogą skorzystać z klasycznego autodromu. Moya Formuła Autodrom to popularne samochodziki dla wszystkich, zarówno osób dorosłych, jak i młodszych dzieci. Główną atrakcją jest zderzanie się z innymi pojazdami i wyścigi.

Nowa strefa rozrywki w Energylandii - autodrom i szybki rollercoaster dla miłośników wrażeń!

Dzięki specjalnym pasom przejazd jest w pełni bezpieczny. To jednak nie wszystko. Kolejną atrakcją jest Moya Planetarium,  które oferuje kilkunastominutowe seanse o ciekawej – zwłaszcza dla młodzieży jak również dorosłych – tematyce. Klimatyzowana, przestronna sala, z wygodnymi fotelami sprawi,  że “podróż w kosmos” będzie jeszcze przyjemniejsza.

W strefie Moya Formuła znajdują się trzy punkty gastronomiczne, w tym Pit Stop Zapiekanki oraz  Crazy Bubble. Głównym punktem będzie Moya Formuła Restaurant – jedna z trzech największych restauracji w Parku Rozrywki Energylandia. 

 

Najnowsze