Naklejki z OC – bat na nieubezpieczonych

Posłowie chcą aby kierowcy naklejali na szybach samochodów nalepki potwierdzające opłacone OC. Ma to zapewnić łatwiejszą weryfikację nieubezpieczonych pojazdów.

Naklejki na szybie auta ułatwią policji i straży miejskiej odnalezienie nieubezpieczonych.
fot. Motocaina.pl

Jak informuje Tygodnik Biznes i Prawo liczba pojazdów jeżdżących bez obowiązkowego ubezpieczania OC może się szybko zmniejszyć. W Polsce jest to obecnie 200 tyś pojazdów. Wszystko to za sprawą parlamentarnego zespołu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Posłowie opracowali przepisy, które mają zdyscyplinować kierowców jeżdżących bez OC. System przewiduje naklejki, które będą umieszczane na przedniej szybie samochodu. Naklejki potwierdzać będą posiadanie przez właściciela samochodu opłaconego OC oraz aktualnego przeglądu technicznego.

Pomysł naklejek na samochodach ma ułatwić policjantom i straży miejskiej odnalezienie nieubezpieczonych, czyli bez polisy i niesprawnych technicznie z dużą łatwością.

System nalepek, które umieszczane są na szybach aut funkcjonuje obecnie w wielu krajach. Dla przykładu w Irlandii i Wielkiej Brytanii nalepka potwierdza zapłatę podatku drogowego, w Niemczech nalepka na tablicy rejestracyjnej informuje o poziomie emisji CO2.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze