Ewa Kania

Najdroższa tablica rejestracyjna świata – kosztowała tyle co trzy Bugatti!

Wyróżniająca się tablica rejestracyjna może być ciekawym sposobem na wyróżnienie się na ulicy, albo stylowym dodatkiem do wyjątkowego samochodu. Ale czy może być dodatkiem kilkukrotnie droższym od niezwykle rzadkiego i ekskluzywnego samochodu? Okazuje się, że tak.

Ile kosztuje indywidualna tablica rejestracyjna?

Każdy chętny na indywidualną tablicę rejestracyjną musi przygotować się na spory wydatek, ale dla wielu kierowców wcale nie zaporowy. Aby otrzymać blachy z wymyślonym przez siebie napisem, trzeba zapłacić 1000 zł. Tablica indywidualna dostępna jest także dla motocyklistów i muszą oni zapłacić 581 zł.

Sprzedano najdroższą tablicę rejestracyjną w historii

W trudniejszej sytuacji są kierowcy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie o wiele trudniej jest się wyróżnić, a ponadto prawo nie przewiduje możliwości stworzenia własnej tablicy rejestracyjnej. Pozostaje więc wybieranie wśród istniejących wzorów, a te osiągają astronomiczne ceny.

Właśnie zresztą został pobity rekord na jednej z aukcji. Za tablicę składającą się z oznaczenia „P 7”, anonimowy kupiec zapłacił 55 mln dirhemów, czyli ponad 63 mln zł.

Wyjątkowe tablice rejestracyjne pojawiły się na Bugatti Divo, a więc modelu bazującym na Chironie. Podobnie jak on ma 1500 KM, ale wyróżnia się niższą masą własną i jeszcze bardziej niezwykłą stylistyką. Powstało tylko 40 sztuk tego auta, każda wyceniona na ponad 23 mln zł.

Trudno uwierzyć, że i tak tablice rejestracyjne na Bugatti Divo są od niego droższe i do tego rzadsze.

Komentarze:

Edyta - 15 kwietnia 2023

To już nawet nie jest chory świat… ten świat jest popyyerdolony.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze